Haber

İşte WhatsApp yeni Android beta güncellemesi ile gelen yeni özellikler

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp Messenger, Android kullanıcıları için yeni beta güncellemesine yeni özellikler ekledi. İki yeni güncelleme sadece estetik değişiklikler içeriyor ve platformun kullanılabilirliği üzerinde büyük bir etkisi bulunmuyor.

Yeni özellikler arasında uygulama içi çıkartma paketlerini diğer kullanıcılara iletme yeteneği ve sesli mesaj animasyonunda bir değişiklik yer alıyor. İki yeni güncelleme yalnızca Android kullanıcıları ile sınırlı olacak. Uygulama içi çıkartma paketleri iletme özelliği iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilirken, sesli mesaj animasyon özelliğindeki değişiklik yalnızca Android kullanıcıları ile sınırlıdır.

WaBetaInfo’ya göre, sesli mesaj animasyonu düz bir çizgiden dalga biçimine değiştirildi. Ancak birçok kaynağa göre, kullanıcıların karanlık modda görünürlük sorunları nedeniyle sesli mesajı belirli bir noktadan oynatma ve duraklatma konusunda sorunlarla karşılaştıkları öne çıktı.

Öte yandan, kullanıcılara sunulan çıkartma paketi artık kişiler arasında kolayca paylaşılabiliyor. Kullanıcılar bu özelliğin erişilebilirliğini kontrol etmek için WhatsApp Sticker Store’u açıp bir çıkartma paketi seçebilirler. Çıkartma paketinin üst kısmında bir ileri düğmesi bulursanız, bu özellik uygulamanızda zaten mevcuttur. Kişilerinizde istediğiniz kişiye bir çıkartma paketi göndermek için ilet düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Yeni özelliklerin 2.21.13.17 WhataApp Android sürümünde tüm beta test kullanıcıları için geçerli olacağını belirtmekte fayda var.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber