Nasıl Yapılır

Kayıt Olmadan Instagram Hikayelerine Gizlice Bakmak 2021

Kayıt Olmadan Instagram Hikayelerine Gizlice Bakmak 2021

Instagram, hali hazırda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Story, IGTV ve Reels gibi çok sayıda özelliği içerisinde barındıran bu dev platform, insanların bir birleri ile olan etkileşimlerini artırmak için pek çok araç sunuyor. Story yani hikaye de bu araç ve özellikler arasında bulunuyor. Peki Instagram’a kayıt olmadan yani bir hesap sahibi olmadan, bir kişinin Instagram Story’sine gizlice bakabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız, aşağıdaki adımları takip ederek, birinin Instagram hikayesini profilinizi gizleyerek görebilirsiniz. İşte yapmanız gereken adımlar;

Hesap açmadan birinin Instagram hikayesine gizlice nasıl bakılır? 

Instagram, hikayelerini gören hesaplar ve profiller hakkında kullanıcılarını bilgilendirir. Fakat hikayelerini görüntülemek istediğiniz kişinin hesabı gizli bir hesap değilse, onun hikayelerini gizlice görebilirsiniz. Bu durumda, story’sini izlediğiniz kişi, hikayesini sizin görüntülediğinizi bilmeyecektir.

Bu işlem için kurulmuş çok sayıda web sitesi vardır. Bu amaçla geliştirilmiş araçlardan bir tanesi de Insta-Stories‘dir. Insta-Stories, gizli olmayan Instagram profillerine rahatça erişebileceğiniz bir web sitesidir.

Bu aracı kullanmak için Google’a insta-stories yazın veya tarayıcınızın adres çubuğuna insta-stories.online adresini girin. Ardından ana ekranda yer alan boş kutucuğa, Instagram hikayelerine gizlice bakmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını girin.

Kayıt Olmadan Instagram Hikayelerine Gizlice Bakmak

Ardından karşınıza ilgili kullanıcının hikayeleri çıkacaktır. Bu hikayeler Stories başlığı altında bulunan bölümde yer alacaktır. Bu bölümden dilediğiniz hikayeyi seçebilir ve söz konusu kişi, kim olduğunuzu öğrenmeden, hikayeleri özgürce izleyebilirsiniz.

Hatta ekranın sağ üst köşesinde yer alan Download butonuna tıklayarak, ilgili hikayeyi cep telefonunuza veyahut bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ekranda yer alan sağ ve sol işaretlerine dokunarak da hikayeler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Gizli Hesaptan Paylaşılan Hikayeleri Görme

Gizli yani kapalı hesaptan paylaşılan hikayeleri görmek maalesef şu an için mümkün değil. Zira bu hikayeleri görebilmek için ilgili kişiyi takip ediyor olmanız gerekiyor. Bunun için yapabileceğiniz tek işlem, fake bir hesap açarak, hikayelerini görmek istediğiniz kişiyi takip etmek olacaktır. Hali hazırda farklı mecralarda bulunan bazı uygulamalar, her ne kadar bu imkanı sunduklarını iddia etseler de, böyle bir şey mümkün değildir. Ancak kullanıcıların hesaplarına erişim sağlayarak, kullanıcılar arası görüntüleme yapabilirler. Böyle bir uygulamaya hesap erişiminizi açmak, hesabınızın çalınmasına yol açabilir.

 

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.