AppleHaber

Kullanıcıların Çoğu iOS 15 ve iPadOS 15 Hakkında Heyecanlı Değil

Apple, yakın zamanda WWDC 21 sanal açılış konuşmasında iOS 15 ve iPadOS 15’in ilk geliştirici beta sürümünü yayınladı. Teknoloji devi, yeni nesil mobil işletim sistemine sayısız yeni özellik eklerken, yakın zamanda yapılan bir anket, birçok kullanıcının iOS 15 ve iPadOS 15 hakkında hiç heyecanlı olmadığını gösteriyor.

Son zamanlarda popüler bir akıllı telefon satış platformu olan SellCell, Bir anket düzenledi, 3.000 Apple cihazı kullanıcısından oluşan küçük bir gruba iOS 15’i cihazlarına yüklemek ve kullanmaktan ne kadar heyecan duyduklarını sordu. Ankete katılanlar arasında sadece birkaçı iOS 15 ve iPadOS 15’i kullanmaktan heyecan duyduğunu söyledi. Bununla birlikte, çoğunluğu bu konuda “biraz” veya “hiç” heyecanlı değil.

Anket raporuna göre, ankete katılanların yalnızca %19,3’ü iOS 15 ve iPadOS 15’i kullanmaktan “çok” veya “son derece” heyecanlandığını söylerken, yaklaşık %28,1’i “biraz” heyecanlı olduğunu belirtirken, Kullanıcıların %52,6’sı Apple’ın en son iOS 15 güncellemesinin hiç de heyecan verici olmadığını söyledi..

kullanıcılar iOS 15 hakkında heyecanlı değil
Görüntü Nezaket: SellCell

Şimdi, eğer bilmiyorsanız, Apple iOS 15’te Safari ve FaceTime gibi birçok sistem uygulamasına bir dizi kullanışlı özellik ekledi. Örneğin, yeniden tasarlanan Safari tarayıcısı artık uzantıları destekliyor, özelleştirilebilirlik özellikleri sunuyor, sekme gruplandırmaya izin veriyor ve Daha. FaceTime ise görüntülü görüşmelerde arka planları bulanıklaştırmak için portre modu desteği ve yeni bir ekran paylaşım özelliği kazandı.

Bunların dışında Apple, yükseltilmiş bir “Rahatsız Etmeyin” modu, Siri için çevrimdışı destek ve geliştirilmiş Spotlight Araması olan yeni bir “Odak Modu” ekledi. Bununla birlikte, bu özellikler, ana ekranın tamamen yeniden tasarlanmasını ve dinamik widget’lar için desteği içeren iOS 14 özellikleri kadar yüksek olmadığı için, kullanıcıların yaklaşan işletim sistemi için heyecanlı olmadığı görülüyor.

Üstelik iOS 15’te hangi özellikleri isteyecekleri sorulduğunda, Yanıt verenlerin çoğu etkileşimli widget’lar ve her zaman ekranda (AOD) desteğinden bahsetti. Mevcut özelliklerden hangisinin onları en çok heyecanlandırdığı sorulduğunda, katılımcıların çoğu Spotlight Search’ün geliştirilmiş işlevselliğine yöneldi.

kullanıcılar iOS 15 hakkında heyecanlı değil
Görüntü Nezaket: SellCell

Ayrıca, ankete katılanların %53,1’i, iOS 15’te, kullanıcıların ölümlerinden sonra iPhone verilerine erişebilecek bir “mirasçı” veya eski bir ilgili kişi belirlemelerine olanak tanıyan yeni Dijital Miras özelliğini kullanacaklarını söyledi. Ancak, katılımcıların çoğu paylaşılan veriler üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istediklerini iddia etti.

Sonuç olarak, kullanıcılar Apple’ın iOS15/iPadOS 15’ini bu yılın sonbaharında küresel olarak piyasaya sürüldükten sonra cihazlarında kullanma konusunda o kadar heyecanlı değiller. Şimdilik, işletim sistemi geliştirici beta aşamasında kalır. Yani bir geliştirici hesabınız varsa, iOS 15/ iPadOS 15 beta sürümünü uyumlu cihazlara indirip yükleyebilirsiniz. Ancak, bir geliştirici hesabınız yoksa ve yine de yeni özellikleri denemek istiyorsanız, geliştirici hesabı olmadan iOS 15 geliştirici beta’nın nasıl yükleneceğiyle ilgili ayrıntılı kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple