Haber

Lenovo İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu: Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Daha Fazlası

Lenovo, Lenovo Thinkpad X1 Fold’un piyasaya sürülmesiyle Thinkpad serisini genişletiyor. Thinkpad X1 Fold, şirketin ilk katlanabilir bilgisayarından bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Thinkpad X1 Fold, ilk olarak geçen yıl CES’te Lenovo tarafından piyasaya sürüldü. Lenovo’nun bu yeni modeli,  klavyeyle birlikte gelen bir dizüstü bilgisayar olarak da tanımlanabilir. Ekranın bükülebildiği çok bağlantılı bir tork menteşe tasarımına sahiptir ve X1 Fold daha sonra tablet benzeri bir form faktöründe kullanılabilir. Thinkpad X1 Fold, bir OLED ekranla donatılmış olarak gelir ve 11. Nesil Intel UHD tümleşik grafiklerle desteklenen Intel Core i5 işlemciye sahiptir. 8 GB LPDDR4X RAM ile birlikte gelir ve 1 TB’a kadar PCIe-NVMe M.2 SSD depolama alanına sahiptir. Önümüzdeki Thinkpad X1 ile ilgili ayrıntılı teknik özelliklere, fiyatlandırmaya ve bulunabilirlik bilgilerine göz atalım:

Lenovo Thinkpad X1 Fold Teknik Özellikleri

Thinkpad X1 Fold, 2048 × 1536 (2K) piksel çözünürlüğe sahip 13,3 inç OLED ekrana sahip. Ekran paneli dokunmatik ekran desteğine, 300 nit parlaklığa ve 4:3 en boy oranına sahip. Yukarıda belirtildiği gibi, Lenovo’nun bu yeni katlanabilir dizüstü bilgisayarı, 11. Nesil Intel UHD tümleşik grafiklerle desteklenen Intel Core i5-L16G7 işlemciyle donatılmıştır. Thinkpad X1 Fold, 8 GB LPDDR4X RAM içerir ve 1 TB’a kadar PCIe-NVMe M.2 SSD depolama alanına sahiptir. Yazılıma gelince, bu bilgisayar Windows 10 Pro’yu çalıştırıyor.

Yukarıda belirtildiği gibi Thinkpad X1 Fold, dayanıklı bir çoklu bağlantı tork menteşe tasarımına sahiptir. Menteşe, 12 askeri sınıf sertifikasyon yöntemine ve 27 prosedüre (MIL-STD 810H) karşı test edilmiştir. Şirket, ekranın binlerce kez açılıp kapanma stresini kaldırabileceğinden emin olmak için PC’nin ek testlerden geçtiğini iddia ediyor. Bağlantıya gelince, Thinkpad X1 Fold Wi-Fi 6, Bluetooth v5.1 ve iki adet USB Type-C 3.2 Gen 2 bağlantı noktasına sahip. Ayrıca isteğe bağlı 4G LTE ve 5G desteğine sahiptir. Thinkpad X1 Fold yaklaşık 999 gram ağırlığında ve 50 Wh pil ile geliyor.

ThinkPad X1 Fold fiyatı

Lenovo ThinkPad X1 Fold, Türkiye’de 40 bin TL gibi bir fiyat etiketi ile satılıyor. Cihaz fiyatından ötürü henüz yaygın bir şekilde mağazalarda bulunmuyor. Satın almak isteyen kullanıcıların, internet üzerinden sipariş vermesi gerekiyor.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber