AppleHaber

M1 işlemcilere geçiş yapan Apple iMac 21,5 inç üretimini durdurdu

Apple’ın şirketin kendi M serisi yonga setlerini daha geniş çapta benimsemesi, Intel silikon tarafından desteklenen eski makinelerin de ortadan kalkması anlamına geliyor. Artık M1, iMac serisine geldiğine göre, eski Intel destekli iMac’ler baltayla yüzleşmeye başlıyor.

9to5Mac tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Apple 29 Ekim Cuma gününden bu yana 21,5 inç iMac üretimini durdurdu. Artık sitede eski 21,5 inç Intel iMac’i bulamaz veya arayamazsınız.

Apple, eski iMac’in sonunu henüz resmi olarak açıklamamış olsa da, ürün gitmiş gibi görünüyor.

Rapor, eski iMac’in Apple web sitesinden satın alınabilmesine rağmen, şirketin bunu çoğu insan için kolay bir iş haline getirmediğini de ekliyor.

Eski Intel iMac 21.5’i bulmak, önce Apple web sitesinin üst kısmındaki 21.5 inçlik düğmeyi bulup basmak anlamına geliyordu.

21.5 inçlik Intel iMac, Apple’ın en popüler makinesi değildi. 2.3 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 7. Nesil işlemci ile 1.099 $ ‘a tek bir yapılandırmada mevcut olan iMac’in eski özellikleri ve modası geçmiş tasarımı nedeniyle yoğun bir şekilde elendiği bildiriliyor. Ancak hepsi bir arada, yıllar boyunca eğitim pazarında popülerliğini korudu.

Apple, şimdilik 27 inç Intel iMac’e sahip, ancak daha büyük makine de yakında kaybolursa şaşırmayın, özellikle şirket geniş ekran varyantında M1 destekli bir halefi piyasaya sürdükten sonra. Bunun 2022’nin ilk yarısında çıkması bekleniyor.

Daha küçük bir iMac modeli için, artık bu yılın başlarında piyasaya sürülen ve güncellenmiş bir tasarım ve Apple’ın M1 yongası ile birlikte gelen daha yeni 24 inç iMac’i 1.299 dolardan başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple