Oyun

Mafia 4, PS5 ve Xbox Series X için Geliştirme Aşamasında mı? Ne Zaman Çıkacak?

Mafia 4 PS5, Xbox Series X|S, PC ve muhtemelen PS4 ve Xbox One için geliştirme aşamasında mı? Yıllardır hakkında dedikodular duyuyoruz ancak görünüşe göre şu anda doğru değil ve yaklaşık 2017’den beri doğru değil.

Bu hafta, Rockstar Games, 2K ve Private Division’ın ana şirketi Take-Two Interactive, yatırımcılarla yaptığı bir kazanç görüşmesi sırasında, o zamana kadar kendilerine 53 milyon dolara mal olan bir oyunu iptal ettiğini duyurdu. İlk söylentiler bu oyunun Bully 2 oyunu olduğunu gösteriyordu. Ancak sektör içinden Bloomberg muhabiri Jason Schreier’e göre bu doğru değil.

Twitter üzerinden Schreier, söz konusu oyunun, 2017’den beri Hangar 13 tarafından geliştirilmekte olan Volt kod adlı bir proje olduğunu ortaya koyuyor. Rapora göre Volt, Hangar 13 ile birlikte yeni bir IP olacaktı. Mafia 2016-2017’de erken denemeler başarısız olduğundan beri oyun geliştirilmeye devam ediyor.

Hangar 13 bu iptalden sağ çıkarsa, yeni bir IP için başka bir şans almayacaklarını ve Take-Two Interactive için çok daha güvenli bir yatırıma geçileceğini varsayıyoruz. Bu da Mafia 4 olacak. Ancak, bu gerçekleşse bile, bu varsayımsal oyunun piyasaya sürülmesinden birkaç yıl önce olacak.

Özetle yanıtlamak gerekirse Mafia 4 şu an için geliştirme aşamasında değil. Bu, yakında değişebilir, ancak değişse bile bu şu anlama gelir: Mafia hayranlarının bir süre daha beklemesi gerekir.

Durumla ilgili garip olan şey, 2K’nın neden son zamanlarda ilkini yeniden yapma zahmetine girdiğidir. İkinci oyunu yeniden düzenleme ve ufukta dördüncü bir oyun yoksa üçüncü oyunu geliştirme ve yeniden yayınlama fikri yok gibi.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun