Haberİnceleme

Mi Notebook Pro X Oyun Dizüstü Bilgisayarı Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Dizüstü Bilgisayarım Pro X

Xiaomi, Çin’de Mi Notebook Pro X adlı kendi oyun dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdü. Yeni dizüstü bilgisayar modeli, performans odaklı özellikler sunuyor ve Xiaomi, cihazı oyunlara yönelik bir dizüstü bilgisayarı olarak pazarlıyor. Ekran tasarımı, OLED ekranının etrafında süper ince çerçeveler verirken, büyük gövde aynı zamanda Mi Notebook Pro X’in de oldukça büyük bir çoklu dokunmatik izleme dörtgeni almasını sağlıyor. Bununla birlikte, muhtemelen Xiaomi’nin hedeflediği sadece oyuncular değil. Teknik detaylar şirketin, günlük kullanım veya görsel üretim için hızlı ve sorunsuz bir Windows dizüstü bilgisayar arayan genel alıcıları hedeflediğini gösteriyor.

Mi Notebook Pro X fiyatı

Mi Notebook Pro X’in daha önce belirtildiği gibi iki çeşidi vardır: Core i5 modeli 1.235 dolar, Core i7 çeşidi ise 1.545 dolar. Her iki model de 11. nesil Intel Core işlemcilere sahip ve 19 Temmuz’dan itibaren Çin’de satışa sunulacak.

Teknik özellikler

Mi Notebook Pro X, işlemci bölümünde Core i5-11300H veya Core i7-11370H arasında bir seçim sunar. İlki 16GB DDR4 RAM ve 512GB NVMe SSD sunarken, ikincisi 32GB DDR4 belleğe ve 1 TB NVMe SSD’ye sahiptir. Her iki varyant da Nvidia GeForce RTX 3050 Ti GPU’ya sahiptir ve ikincisi Nvidia’nın en yeni GPU serisinin temel aralığında yer alırken, bu Pro X’in satın alınabileceği en yüksek yapılandırmadır.

Diğer özellikler arasında 3.5K (3456 x 2160 piksel) ekran çözünürlüğüne sahip 15,6 inç OLED ekran bulunur. İkincisi, 600 nit en yüksek parlaklık sunmak için onaylanmıştır ve hem DCI-P3 hem de sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsar. Ekranda ayrıca bir Corning Gorilla Glass bulunuyor. Diğer önemli özellikler arasında Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, iki USB-C bağlantı noktası (bir Thunderbolt 4 etkin), iki USB-A bağlantı noktası ve dizüstü bilgisayarın güç düğmesine entegre edilmiş bir parmak izi sensörü – bir Asus.

Son olarak, USB Güç Dağıtımı aracılığıyla USB-C şarj etme özelliğine sahiptir ve ayrıca 80 Whr dizüstü bilgisayar pili için 120 W hızlı şarj sunar.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber