HaberPC

Microsoft, E3 2021’de Xbox Serisi X Şeklinde Mini Buzdolabını Piyasaya Sürüyor!

Microsoft, Xbox Series X’in tasarımını 2019’da ilk kez ortaya çıkardığında, internetteki kullanıcılar, oyun konsolunu bir buzdolabına benzeterek form faktörüne atıfta bulundu. Bu nedenle, geçen yıl yeni nesil konsolunun piyasaya sürülmesinin ardından Microsoft, Skittles’a karşı bir Twitter anketi galibiyetini kutlamak için Xbox Serisi X şeklindeki mini buzdolaplarını piyasaya süreceğini doğruladı. Şirket, son E3 2021 sanal oyun etkinliği sırasında nihayet Xbox mini buzdolabını tanıttı.

Halo Infinite için yeni bir çok oyunculu modun sergilendiği Xbox + Bethesda E3 etkinliği sırasında Microsoft oldukça havalı bir duyuru yaptı (kelimenin tam anlamıyla!). Redmond devi, 2021 yılının tatil sezonunda, esasen Xbox Serisi X şeklinde bir mini buzdolabı olan bir “Xbox Mini Buzdolabı” piyasaya sürecek. Xbox Mini Buzdolabının resmi tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, Xbox Mini Buzdolabı, mat siyah gövdesi ve üst kısmında Xbox yeşili vurgulu ağ tasarımı ile tam olarak Xbox Series X konsoluna benziyor. Ancak, yüksek performanslı oyun sunmak yerine bu, içeceklerinizi soğuk tutacaktır.

Microsoft’a göre Xbox Mini Buzdolabı, dünyanın en güçlü mini buzdolabı olacak. Bu pazarlama terminolojisi, Xbox Series X’i piyasaya sürdüğünde Microsoft tarafından kullanıldı ve bunun nasıl gittiğini hepimiz biliyoruz!

Her neyse, şirket ayrıca eğlenceli bir referans yaptı. Xbox Velocity Soğutma Mimarisi. Xbox Hız Mimarisi aslında Microsoft’un Xbox Series X ile tanıttığı yeni bir Xbox teknolojisidir. Konsolun GPU gücünü artırır. Ancak, şirketin soğutma malzemeleri için mimariyi nasıl uyguladığı bilinmiyor.

Kullanılabilirliğe gelince, Microsoft bu yılın tatil sezonunda satışa sunulacağını söylüyor. Ancak sınırlı sayıda üretilen bir model olup olmayacağını bilmiyoruz. Mini buzdolabının fiyatı hakkında da bir bilgimiz yok. Sanırım bu yıl sonra öğreneceğiz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber