Uygulamalar

Microsoft Teams Müzik Modu Özelliği Kazanıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle internet hizmetlerine her zamankinden daha fazla güvenmeye başladık. Evden çalışırken odaklanmak veya görüntülü arama yapmak için çok sayıda uygulama ile tanıştık. Zoom gibi video konferans uygulamaları, hayatın devam etmesi için vazgeçilmez bir rol oynadı. Şimdi, çevrimiçi konserlerin artmasıyla birlikte Microsoft, Teams için müzik modu adını verdiği yeni ve güzel bir özellik üzerinde çalışamaya başladı.

Microsoft Teams’e Müzik Modu Geliyor

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Teams, 128 kbps’de 32 kHz’e kadar örnekleme oranlı mono sesi destekleyecek. Ayrıca, Teams’in geliştirme ekibi, müziği yüksek doğrulukla yeniden üretmek için ses işleme ayarlarını optimize edecek. Video konferans hizmeti, ses bit hızını ağ bağlantınıza göre otomatik olarak ayarlayacak ve 48 kbps’ye kadar düşecektir.

Microsoft, bir sunucu olarak bu yeni özellikten en iyi şekilde yararlanmak için kaliteli ses donanımına ihtiyacınız olacağını söylüyor. “Bu gelişmiş sadakatten yararlanmak için profesyonel mikrofonlar ve kulaklıklar veya yüksek kaliteli harici hoparlörler idealdir (Bluetooth kulaklık yok). Surface Book gibi dizüstü bilgisayarlardaki yerleşik mikrofonlar ve hoparlörler de iyi bir deneyim sunacak.” şirket yazdı.

Ayrıca yankı iptali, gürültü bastırma gibi özellikleri kapatmayı ve gerekirse kontrolü ele almayı seçebilirsiniz. Bu özellik şu anda çalışıyor ve Microsoft, müzik modunu bu ay içinde kullanıma sunmayı umuyor. Kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, Teams’in masaüstü uygulamasında müzik modunu bekleyebilirsiniz. Müzik modunun sonunda Teams’in mobil versiyonuna geçip geçmeyeceğini göreceğiz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaUygulamalar