PC

Microsoft, Windows 11’in Lansmanına Kadar PC Sağlık Kontrolü Uygulamasını Kaldırmaya Karar Verdi

Windows 11 PC Sağlık Kontrolü Uygulaması

Windows 11 neredeyse gelmek üzere ve hayranlar, özellikle tasarım, görünüm ve oyun odaklılık açısından yapılan yenilemeler için, Microsoft’un mağazada neler olduğunu görmek için can atıyor. Windows kullanıcıları için geçişi daha rahat hale getirmek isteyen Microsoft, PC’lerinin uyumluluğunu ve en son Windows yinelemesini çalıştırıp çalıştıramayacağını test eden “PC Health Check App” adlı küçük bir uygulama yayınladı.

Şimdiye kadar uygulama, kullanıcıların bilgisayarlarının ne kadar uyumlu olduğunu bilmelerini sağlamak için iyi bir iş çıkardı. Ancak, bazı kullanıcıların bilgisayarlarının neden uyumlu olmadığına dair somut cevaplar almakta zorlandıkları görülüyor.

Uygulama, kullanıcıların bilgisayarlarının uyumlu olmadığını bilmelerini sağlayacak ve neden sorusuna bir cevap verilmeyecek. Bu nedenle Microsoft, uygulamayı şimdilik kaldırdı ve Windows 11’in lansmanına yakın bir zamanda piyasaya sürülecek.

Microsoft’un blogunda uygulamaya yönelik geri bildirimler ve uygulamayı geri çekme kararıyla ilgili olarak söylediği şey buydu:

“Şimdiye kadarki geri bildirimlere dayanarak, bir Windows 10 bilgisayarın neden yükseltme gereksinimlerini karşılamadığı konusunda bizden beklediğiniz ayrıntı veya doğruluk düzeyini paylaşmaya tam olarak hazır olmadığını kabul ediyoruz. Ekiplerimizin geri bildirimleri ele alabilmesi için uygulamayı geçici olarak kaldırıyoruz ”dedi. “Bu sonbaharda genel kullanıma hazırlanmak için onu tekrar çevrimiçi hale getireceğiz. Bu arada sitemizi ziyaret edebilirsiniz. minimum sistem gereksinimleri sayfası burada daha fazla öğrenmek için.”

Bu durumdan alınan olumlu sonuç, Microsoft’un bu geçişleri ciddiye alması ve kullanıcının yeterli bilgiye sahip olmasını istemesidir. Uygulama bu lansmana kadar geri çekilecek olsa da, kullanıcılar Windows 11 için minimum gereksinimleri kontrol edebilir ve yeni bir bilgisayarın uygun olup olmadığı veya mevcut bilgisayarlarına bağlı kalıp kalmayacağı konusunda bilinçli bir karar verebilir.

PC Sağlık Kontrolü Uygulaması, söylentilere göre Ekim ayı olabilecek Windows 11’in piyasaya sürülmesinden önce gelecek.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaPC