Haber

MIUI 13 Ne Zaman Gelecek Sorusu Yanıt Buldu! Ağustos’ta Geliyor

Mi 11 Lite MIUI 13

Xiaomi, Nisan 2020’de MIUI 12’yi duyurdu. Özel Android dış görünümü, bir dizi yeni özellik ve bir tasarım revizyonu ile geldi. MIUI 12’de tanıtılan yeni özelliklerden bazıları Karanlık Mod 2.0, Süper Duvar Kağıtları, yeni animasyonlar vb. idi. Xiaomi ayrıca daha fazla kararlılık ve daha temiz bir yazılım deneyimi sunan MIUI 12.5 güncellemesini yayınlamaya başladı. Şirket henüz bazı cihazlarda MIUI 12.5’i piyasaya sürmedi. Bunun olmasını beklerken MIUI 13 duyuru tarihinde bir güncelleme yaşandı.

Xiaomi yöneticilerinden birine göre, yaklaşan MIUI güncellemesi beklendiği gibi dahili olarak test ediliyor. Ve ayrıca MIUI 13 güncellemesinin Ağustos 2021’de yayınlanabileceğini ifade ediyor. Xiaomi, bir sonraki yazılım sürümünün resmi duyuru tarihini henüz onaylamadı.

MIUI 13 Özellikleri

Weibo gönderisi, MIUI güncellemesinin ayrıntılarını da göstermiyor. Android 12 için özel arayüzünün en son sürümünün bir dizi özelleştirme seçeneği sunması muhtemeldir. Söylentilerden biri, optimize edilmiş animasyonlarla ilgili bir şey. Güncelleme ayrıca tüm arayüze daha yumuşak, daha doğal animasyonlar getirebilir. Ayrıca sistem simgeleri için yeni tasarımlar ve bu animasyonlarla uyumlu yeni temalar içerebilir. Xiaomi, Vivo ve Realme cihazlarında bulunan sanal RAM özelliğini de getirebilir.

Yaklaşan MIUI güncellemesinin iyileştirebileceği bir başka alan da güç optimizasyonu. Bu özellik, Xiaomi’nin daha iyi düşük pil modları sunmasına yardımcı olacaktır. Bunu, genel kullanıcı arayüzünü daha az kaynak tüketecek şekilde optimize ederek başarabilir. Şirket ayrıca aşırı pil tasarrufu durumları için yeni bir ultra güç tasarrufu modu sunabilir.

Yeni özelliklerin ve görsel yükseltmelerin yanı sıra, kaputun altında da işler gelişecek gibi görünüyor. Xiaomi, Android 12’de sunulan Gizlilik Kontrol Paneli ile uyumlu olabilecek yeni gizlilik ayarları sunabilir. Yaklaşan MIUI güncellemesi ayrıca daha kolay bildirim yönetimi sunabilir. MIUI 13 güncellemesini alabilecek Xiaomi, Redmi ve POCO akıllı telefonların olası listesi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber