Donanım

MSI NVIDIA CMP 50HX MINER Grafik Kartını Piyasaya Sürdü

MSI, uygun şekilde adlandırılmış NVIDIA CMP 50HX madencilik grafik kartlarını piyasaya sürdü. MSI NVIDIA CMP 50HX MINER isimli yeni CMP madencilik kartı, MSI NVIDIA CMP 30HX MINER’ın üzerine çıkıyor.

MSI NVIDIA CMP 50HX MINER özellikleri

MSI NVIDIA CMP 50HX MINER, 45 MH/s’ye kadar bir hash hızına sahiptir. 50HX, 3.584 CUDA çekirdeği ve 10GB GDDR6 bellek ile bu hash hızına ulaşıyor. Bellek, 320 bit bellek arabirimi ile 14 Gbps bellek hızına sahiptir. MSI NVIDIA CMP 50HX MINER’ın saat hızları açısından, madencilik kartının temel saat hızı 1.350 MHz ve yükseltme hızı 1.545 MHz’dir.

GPU’nun kendisi açısından, geçen Şubat ayında bir makalede tüm NVIDIA CMP serisi grafik kartlarının içindeki GPU’ları detaylandırdık. NVIDIA CMP 50HX, Turing TU102-100 GPU kalıbına sahiptir. GPU kalıbı muhtemelen kısaltılmış bir sürüm veya GeForce adını vermesi için gerekli bazı özelliklere sahip olmayan bir sürüm. TU102 silikonu, NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti ve daha fazlasını içeren modellerde kullanılmıştır. GPU kalıbı onaylanmadı, bu yüzden CMP 50HX’in parçalanmasını beklememiz gerekecek.

MSI NVIDIA CMP 50HX MINER’ın soğutma tasarımı, MSI’ın AERO termal tasarımını kullanan üfleyici tarzı bir soğutucudur. Fan, kartın uzun süre çalışmasını sağlamak için son derece dayanıklı çift bilyalı rulmanlar kullanır. Fan, soğuk havayı çeker ve arka plakadan dışarı verir. Kartın özel bir PCB’si ve özel bir arka plakası bile var. Kartın TDP’si 225W ve güç sağlamak için çift 8 pinli güç konektörü gerektiriyor. Kartın boyutu 268 x 114 x 36 mm’dir.

MSI NVIDIA CMP 50HX MINER resmi olarak duyurulmadı ve fiyatı bilinmiyor. Kullanılabilirliği de bilinmiyor, ancak kartlar kripto para madencilerine satılacak.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaDonanım