Oyun

Nintendo Daha Fazla Mini Konsol Geliştirebilir

Birkaç yıl önce Nintendo, NES Classic Edition ve SNES Classic Edition mini konsollarıyla önemli bir başarı elde etti ve birçoğunun Nintendo 64’e veya muhtemelen Game Boy’a dayalı sürümler beklemesine neden oldu. Ne yazık ki, birkaç yıl oldu ve Nintendo o zamandan beri herhangi bir konsol geliştirmedi. Ancak, Nintendo’nun gelecekte daha fazlasını sunmayı planladığı görülüyor! Nintendo’da yayınlanan yeni bir Soru-Cevap bölümünde şirket başkanı Shuntaro Furukawa bu olasılığı açık bıraktı. Şirketin ABD sitesinde henüz resmi bir çeviri yayınlanmadı, ancak Furukawa’nın yorumları ComicBook.com tarafından çevrildi.

Furukawa: “Ürünlerimizin her zaman çocuklardan yetişkinlere kadar her yaştan insan tarafından oynanmasını istiyoruz. Aslında, uzun yıllardır video oyunu işinde olduğumuz için Nintendo’yu alabilecek insan sayısının arttığına inanıyoruz. Oyun makineleri önemli ölçüde genişliyor. Nintendo Classic Mini Famicom ve Super Nintendo gibi serilerdeki klasik içeriklerin işlenmesi ve çevrimiçi hizmetler ile ilgili olarak şimdi velilere hitap etmeye çalışıyoruz.”

Furukawa’nın yanıtı çok kesin bir şey sunmuyor, ancak hayranlara gelecek için biraz umut veriyor gibi görünüyor! Nintendo 64 bu yıl 25 yaşına girdi, bu da konsolla büyüyen birçok insanın bu noktada muhtemelen kendi çocukları olduğu anlamına geliyor. Nintendo, son birkaç yılda oyun oynamaktan uzaklaşmış olabilecek ebeveynleri geri almaya çalışıyorsa, bunu yapmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Nintendo son zamanlarda yeni bir “mini konsol” duyurmasa da şirket, E3’te birden fazla klasik Zelda oyunu içerecek yeni bir Game & Watch elde taşınır cihazı duyurdu. Cihaz, Mario serisine dayanarak şirketin geçen yıl sattığı cihaza benziyor. Açıkçası Nintendo, Switch’e sahip olmayan oyuncular için retro deneyimler sunmanın daha fazla yolunu arıyor!

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun