Haber

Nintendo’nun bir sonraki ‘oyun sistemi’ 20XX’e kadar piyasaya sürülmeyecek

Nintendo'nun bir sonraki 'oyun sistemi' 20XX'e kadar piyasaya sürülmeyecek

Switch OLED modeli henüz bir aylık olmasa da, halefi hakkındaki dedikodular daha şimdiden ortaya çıkmaya başlamış durumda.

Nintendo, “benzersiz entegre donanım-yazılım ürünleri yaratma temel konsepti etrafında işini genişletmeye devam etmeyi” planladığını belirtti. Satır aralarını okursak, bu muhtemelen şirketin gelecekte daha fazla video oyun konsolu piyasaya sürmeyi planladığı anlamına geliyor.

Ancak, Switch’in bu halefinin ne zaman yayınlayacağı gerçek yayın penceresi bilinmiyor. Sunumda, Nintendo, “bir sonraki oyun sisteminin” “20xx” de belirsiz bir tarihte düşeceğini söylüyor. Şirket, gelecekte başka bir video oyun konsolu oluşturmayı planladığını belirtmekten başka, daha fazla ayrıntının kaybolmasına izin vermiyor.

OLED Switch, orijinal Switch için iyi bir yenileme olsa da, gerçek bir halef olmaktan çok uzak. OG Switch ile aynı genel tasarıma sahiptir ve daha da önemlisi, dahili bir donanım yükseltmesi değildir. Aylar boyunca, Nintendo’nun Switch’in takıldığında 4K oyun oynayabilen yeni bir sürümünü yayınlamayı planladığına dair haberler dönüyordu, ancak bu söylentiler henüz meyvelerini vermedi.

Switch harika bir konsol olsa da, yaşam döngüsüne neredeyse beş yıl var ve özellikle Xbox Series X ve PlayStation 5 karşısında donanımı yaşını göstermeye başlıyor.

Kaynak: Nintendo

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber