DonanımPC

NVIDIA RTX 2060 üretimini azaltıp, GeForce RTX 30 Serisi GPU’ların üretim kapasitesini artıracak

NVIDIA, eski GPU’larının tedarikini azaltarak GeForce RTX 30 serisi GPU’larının üretimini artırmayı planlıyor olabilir. ITH Home Asya Pasifik bölgesindeki teknoloji uzmanları, NVIDIA’nın yepyeni yongalarına odaklanmak için eski GPU’ların arzını yarıya indirmesini bekliyor.

NVIDIA’nın Bu Ay GeForce RTX 30 Serisi Tedarikine Öncelik Vermesi Bekleniyor

NVIDIA’nın bu yılın başlarında RTX 2060, GTX 1660 SUPER, GTX 1650 Ti, vb. gibi eski GeForce RTX 20 serisi ve GeForce GTX 16 serisi kartlarını yeniden piyasaya sürdüğünü biliyoruz. Çevreci ekip bunu birkaç nedenden dolayı yaptı. NVIDIA henüz CMP serisini piyasaya sürmemişti ve oyunculara bir şeyler ulaştırmak için gerçekten çok uğraşıyorlardı. Ancak, madenciler ellerine geçen herhangi bir GPU’yu yiyip bitirdikleri için stratejileri o kadar başarılı değildi.

CMP serisi resmi olarak karşmızıda olduğuna göre, NVIDIA oyun arzını Ampere GPU’lara yeniden odaklamaya karar verdi. Turing mimarisi hala kripto madenciliği kullanıcıları için kullanılabilir durumda ve sipariş üzerine üretilecek. Kripto paraların son günlerdeki durumu, NVIDIA’ya eski GPU’larının üretimini bir kez daha kesmesine ve Ampere tabanlı GeForce RTX 30 serisi grafik kartları gibi yeni nesil parçalara geçmesine izin verdi.

Bu aydan itibaren, NVIDIA GeForce RTX 2060 grafik kartının tedarikini yarıya indirecek ve büyük ortaklara yapılan sevkiyatlar da önemli ölçüde azalacak. Bu hamle ile ortaya çıkan üretim kapasitesi, Ampere mimarisine dayalı GeForce RTX 30 serisi GPU’lara öncelik verecek.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaDonanım