İnceleme

Olive Pro İşitme Cihazı İnceleme | Özellikleri, Artıları ve Eksileri

Olive Pro İşitme Cihazı İnceleme | Özellikleri, Artıları ve Eksileri

Yurt dışında satılan temel işitme cihazlarının fiyatı normalde 5.000 dolara kadar çıkabiliyor. ABD’de yaklaşık olarak 299$ gibi bir fiyatla satışa sunulan Olive Pro kulaklıklar, sunduğu özelliklerin çok altında bir fiyatla dikkat çekiyor. En uygun fiyatlı ve tam bir fiyat performans ürünü olan Olive Pro işitme cihazlarına gelin birlikte bakalım.

Artıları
  • Geleneksel işitme cihazlarından daha uygun fiyatlı
  • Uzun süreli kullanım için yeterince rahat
  • Beş set kulak ucu
Eksileri
  • Ses kalitesi mükemmel değil
  • İşitme cihazında nüans yok

“Olive Pro”, kablosuz kulaklık gibi görünen ve hareket edebilen uygun fiyatlı bir işitme cihazı vaat ediyor. Rakiplerine kıyasla oldukça uygun bir fiyatla ön plana çıkan cihaz, yurt dışında 300 dolar gibi bir fiyatla satışa sunuluyor.

Avucunuzun içinde beyaz kulaklıklar

Bir dizi Olive Pro kulakiçi kulaklıkla yaptığınız ilk şey, işitme duyunuzu test etmektir. Ancak işitme cihazlarının bu kadar pahalı olmasının bir nedeni olan bir uzmana gitmek yerine My Olive uygulamasını kullanmaktır (iOS ve Android). Uygulama, her kulakta düşük, orta ve yüksek perdelerde bir dizi ton çalar. Bu perdeleri çok yüksek sesle inanılmaz derecede yumuşak arasında değişen ses seviyelerinde tekrarlar. Sesi duyduğunuzda, bir düğmeye dokunun.

Bu, standart işitme testleri gibi çalışır, ancak büyük olasılıkla doğru değildir. Birincisi, test sırasında yanlışlıkla düğmeye birkaç kez bastım. Standart bir işitme testinde, elinizi kaldırırsınız veya gürültüyü duyduğunuzu işitsel olarak onaylarsınız – yanlışlıkla yapacağınız bir şey değil. Diğer sorun arka plan gürültüsüdür. İşitme duyunuzu profesyonelce test ettirirseniz, arka plan gürültüsüyle ilgili sorunları önlemek için ses geçirmez bir odada olacaktır.

Bu muhtemelen evde bir seçenek değil, bu yüzden mümkün olduğunca sessiz bir yer bulmanız gerekecek. Olive Pro uygulaması, hangi arka plan gürültüsünü algıladığı ve daha sessiz bir alana geçmeniz gerekip gerekmediği konusunda size geri bildirimde bulunur, bu yardımcı oldu. Ancak evimde, diğer yolcular, elektronik cihazlar ve hatta gürültülü çim biçme makinelerine sahip komşular arasında “mükemmel sessizlik” diye bir şey yoktur.

Testi iki farklı cihazda arka arkaya iki kez yaptım ve her seferinde farklı sonuçlar aldım. Bu önemli, çünkü buradaki vaat, Olive’in işitme yardımını sonuçlarınıza göre ince ayar yapacağıdır. Doğru bir test olmadan, bu söz biraz şüpheli hale gelir, ancak daha sonra bunun hakkında daha fazlası.

Özellikleri ile sorunsuz bir deneyim

Bir durumda beyaz kulaklıklar
Olive Pro işitme cihazları, gerçek kablosuz kulaklık gibi görünür ve iş görür. “Bonus” olarak, telefonunuz veya tabletinizle senkronize olacak bir çift gerçek kablosuz kulaklığa sahip olursunuz.

My Olive uygulamasında bir EQ seçeneği ve bas güçlendirme, tiz güçlendirme ve vokal güçlendirme için hızlı ayarlar bulunur, ancak fazla bir şey yapmazlar. Hiç yoktan iyidir, ancak donanım başlangıçta harika olmadığında yapabileceğiniz çok şey vardır.

Bir kulak içinde bir kulaklık

Kulaklıklara gelince, aslında çok rahatlar. Olive Union, çoğu şirketten daha cömert olan beş set ipucu içerir. Bu oldukça önemli çünkü işitme cihazı parçalarının iyi oturması gerekiyor, bu yüzden Olive orada doğru seçimi yaptı. Kulakları küçük olmasına rağmen saatlerce hiç şikayet etmeden taktım. Genellikle gerçek kablosuz kulaklıkların benim için “çok büyük” olduğunu görüyorum, ancak burada durum böyle değildi.

Olive Union, bu kulaklıkların yedi saate kadar dayanabileceğine söz veriyor ve dava iki ek ücret sağlayacak. Tecrübelerime göre, altı saate yakındı, ama bu yine de oldukça saygın. USB-C bağlantı noktası sayesinde şarj da hızlıydı. Dokunmatik kontroller umurumda değildi, ama eminim ki bu cümleyi dokunmatik kontroller içeren her gerçek kablosuz kulaklık incelemesinde yazacağım.

Eşleştirme süreci, çoğunlukla gördüğüm en iyi deneyimlerden biri. Kasayı açıyorsunuz, ardından kulaklıkları eşleştirme moduna geçiren kutudaki bir düğmeyi basılı tutuyorsunuz. Bunları davadan bile çıkarmıyorsunuz. Ancak tomurcuklar yalnızca iki cihazla eşleşir; Ondan sonra sorunlarla karşılaştım. Ve Chrome OS’de My Olive uygulamasının yüklenmesine rağmen onları Chromebook’umla eşleştiremedim. Kullanım amacına göre büyük bir kayıp değil ama tuhaf.

Ne yazık ki, diğer gerçek kablosuz kulaklıklarda bu fiyat noktasında görmeyi bekleyeceğiniz bir özellik olan kablosuz şarj alamayacaksınız. Ancak ANC ve HearThru (şeffaflık modu) elde edersiniz. Bu iki özellik, Olive Pro’nun işitme cihazı yönüne girer.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlaİnceleme