Haber

OnePlus, “Daha Fazla Entegrasyon” Sonrası Oppo İçinde Bir Alt Marka Olacak

OnePlus 9 Pro

OnePlus CEO’su Pete Lau, bu ayın başlarında şirketin OPPO ile daha fazla ekip entegre ettiğini duyurdu. Karar, şirketin Ar-Ge ekibinin kardeş şirketi ile entegrasyonunun ardından gördüğü olumlu sonuçların ardından alındı. Lau, hangi takımların entegre edileceğine dair ayrıntılara girmedi. Dikkatle ifade edilmiş iletide Birçoğumuzun tahmin ettiği ve bildiği bir şey olan “birleştirilmiş” kelimesi yer almadı. Ancak sızdırılmış bir not, Nord CE üreticisinin gelecekte nasıl çalışacağı konusunda daha fazla netlik sağlıyor. Nota göre, OnePlus bağımsız bir marka olmaya devam edecek. Ancak bağımsız bir varlık olarak “OPPO bünyesinde bir marka” haline gelecek.

Not ayrıca, yılın başında başlayan entegrasyon sürecinin 2021’in sonunda biteceğini de ortaya koyuyor. OnePlus’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Lau, aynı zamanda şirkette Baş Ürün Sorumlusu olarak görev yapmaya devam edecek. OPPO, daha önce açıklandığı gibi her iki şirketin de ürün stratejilerini denetleyecek.

Çoğu şey şaşırtıcı gelmese de, not kesinlikle OPPO altında çalışan OnePlus hakkında bariz olanı ortaya koyuyor. Ayrıca, “her iki firmanın birleşmesi ile” şirketin “daha iyi ürünler yaratmak için daha fazla kaynağa sahip olacağı” yazıyor. Bu, esasen, olayların perde arkasında değiştiği anlamına geliyor.

Ancak tüketicinin, özellikle de OnePlus hayranlarının endişelenmesine gerek olmayabilir – en azından şimdilik. OnePlus, MySmartPrice’a OxygenOS’un burada kalacağını ve Hindistan’daki OnePlus telefonlarının şirketin özel Android dış görünümüyle geleceğini söyledi. Bu, kullanıcıların Android 12 ile aynı Oxygen OS deneyimini yaşamaya devam edeceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, her iki şirketin de kendi Android ROM’ları için bazı özellikleri paylaştığını görebiliriz. Her iki şirket de özel Android dış görünümlerinin bir sonraki sürümünü henüz duyurmadı. İlgili Android ciltlerini bu yıl daha sonra resmi hale getirebilirler. Lau da her iki şirketin de mümkün olan en iyi ürünleri ve deneyimi sağlamak için bağımsız olarak çalışacağını söylemişti.

OnePlus markasına gelince, her zaman yaptığımız gibi size mümkün olan en iyi ürünleri ve deneyimi sunmaya odaklanarak bağımsız olarak çalışmaya devam edeceğiz. OnePlus ürünlerini piyasaya sürmeye, etkinlikler düzenlemeye (umarım yakında yüz yüze) ve daha önce olduğu gibi aynı OnePlus kanalları üzerinden geri bildirim için doğrudan sizinle iletişime geçmeye devam edeceğiz. OnePlus’ın size olan bağlılığı aynı kalır,” dedi Lau.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber