Haber

Oppo Reno6 ve Reno6 Pro teknik özellikleri belli oldu

Oppo Reno6 Pro 5G

Oppo, 14 Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanan Oppo Reno6 ve Reno6 Pro ile yeni, premium akıllı telefon serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şimdi, şirket resmi bir açıklama ile Reno6 ve Reno6 Pro’nun MediaTek Dimensity 1200 yonga setine sahip olacağını resmen onayladı. Bu, MediaTek tarafından sunulan en premium yonga setidir ve şimdi yeni Oppo Reno6 serisi telefonlarda yer aldığı onaylanmıştır. Oppo’nun en yeni premium telefonları zaten Çin’de piyasaya sürüldü ve en yeni yonga seti, Oppo’nun kendi ülkesindeki cihaz serisiyle uyumlu olduğunu doğruluyor.

Oppo Reno6, Reno6 Pro özellikleri

MediaTek Dimensity 1200’ün şimdi hem Oppo Reno6 hem de Reno6 Pro’da çalışması planlanıyor, diğer özellikleri arasında, şu anda piyasada bulunan premium cihazlarda olduğu gibi 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB depolama yer alıyor. Oppo Reno6 ve Reno6 Pro muhtemelen benzer düzeyde çekirdek performans sunacak ve bu da temel farklılıkların kamera, ekran ve diğer faktörlerde yatacağını gösteriyor.

Ekran açısından, Reno6 6.43 inç AMOLED full HD+ ekrana sahip olacak, Reno6 Pro ise 6.55 inç OLED full HD+ ekrana sahip olabilir. Her iki ekran da 90Hz yenileme hızıyla geliyor. Oppo Reno6 Pro, Çin’de 64MP dörtlü arka kameraya sahipken, Reno6 64MP üçlü arka kamera ile geliyor. Her iki cihazın da, büyük olasılıkla bir ön kamera yuvasına yerleştirilecek olan 32MP tek ön kameralarla gelmesi planlanıyor.

Diğer farklılıklar pil kapasitesi şeklinde olabilir – Reno6 Pro 4.500mAh pile sahipken, Reno6 Çin’de 4.300mAh pile sahiptir. Her iki cihaz da 65W hızlı şarj özelliğine sahiptir. Fiyatlarla birlikte tam özellik seti ile ilgili onay, resmi lansman etkinliği olan 14 Temmuz’da yayınlanacak.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber