Oyun

Overwatch 2, Nintendo Switch platformlarına da gelecek

Yakın zamanda Xbox Series X ve PlayStation 5’in piyasaya sürülmesiyle yeni konsol nesillerini atlamış olsak da, geliştirici Blizzard Entertainment yaklaşan devam oyununun geleceğini onayladı. Gelen bilgilere göre Overwatch 2 ilk olarak Nintendo Switch’e gelecek. Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi, oyunun bu sürümünün platformda düzgün çalışması için bazı alanlarda çalışmaların yapılması gerekecek.

Yakın tarihli bir AMA oturumunda, Blizzard, Overwatch 2’un çok fazla Nintendo Switch platformuna geleceğini yineledi. Çünkü devam, orijinaline kıyasla daha iyi bir oyun motorunda çalışacak. Ancak bu, Blizzard’ın uyum sağlama şeklinin geçen seferden biraz daha zor olmasına yol açacak. Yine de, daha zorlu olacağı için stüdyonun bu platformda bir sürümden vazgeçeceği anlamına gelmez.

Lafleur, taşıma süreciyle ilgili olarak “Switch, bazılarından biraz daha zorlu ve orada bazı tavizler vermemiz gerekecek,” dedi. “Bu nedenle, bazı üst düzey görsel geliştirmeler orada görünmeyebilir. Önce oyunla ilgili tüm özelliklerin içeri girdiğinden emin olmaya ve ardından mümkün olduğunca ek özelliklerle vurgulamaya odaklanacağız.”

Bir bütün olarak, bunu Lafleur’den duymak çok şaşırtıcı değil. Her şeyden çok, Blizzard’ın Switch’i ne olursa olsun desteklemeyi planladığını duymak harika. Yine, yeni nesil donanımın artık mevcut olmasıyla (en azından teoride), daha mantıklı olurdu.

Overwatch 2 ne zaman çıkacağı henüz net olarak bilinmiyor. Ancak geldiğinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’ye gelmesi planlanıyor.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun