Haber

Popüler hacker grubu Anonymous, Elon Musk’a savaş ilan etti

Anonymous adlı popüler bir hacker grubu bir video yayınladı ve o videoda Space X ile Tesla şirketleri CEO Elon Musk’a savaş ilan etti.

Son zamanlarda Elon Musk kelimenin tam anlamıyla kripto piyasasıyla oynuyor. Bunu genellikle trol tweetleriyle yapıyor. Bilgisayar korsanları Musk’ın kripto para piyasasını tek kelimeyle nasıl etkilediğinden memnun değil gibi görünüyor. Çünkü Musk bir tweeti ile kripto para piyasasını hem yükseltebiliyor hem de düşürebiliyor.

Açıklamada şu ifadeler kullanılıyor “Son yıllarda milyarderler arasındaki iyi itibarınızdan yararlandınız. Çünkü elektrikli arabalar dünyasında yaşamak ve uzayda ustalaşmak gibi çoğumuzun hayallerini gerçekleştirdiniz. Ancak son zamanlarda insanlar sizin başka bir narsistik zengin tarafınızı görüyor ve o tarafa dikkat edilmesi gerekiyor”. Hackerlar, yatırım sürecinde her zaman riskler olduğunu söylüyorlar. Ancak Musk’ın tweetleri, işçi orta sınıfına kayıtsız kaldığını gösteriyor.

Bilgisayar korsanları ayrıca Musk ve Tesla’ya karşı bir takım suçlamalarda bulundular. Bu iddialar çevre konularında samimiyetsizliği de içeriyor. Sonuç olarak, hackerlar şunları söylüyor: “Çalışkan insanların, kamuya açık mesajlarınız nedeniyle hayallerinden mahrum bırakıldığı bir zamanda, milyon dolarlık mülkünüzden gelen memlerle onları bir kahkaha merkezine dönüştürüyorsunuz. Kendinizi odadaki en zeki kişi olarak düşünebilirsiniz. Ama şimdi değerli bir rakiple karşı karşıyasın. Biz Anonymous’uz. Biz lejyonuz. Biz geliyoruz”.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber