Haber

PowerToys Artık Microsoft Store’da

Microsoft, PowerToys’u Windows 11’de Microsoft Store’a ekledi. Geliştirme, şirketin klasik VLC Win32 uygulamasını Microsoft Store’a getirmesinden sadece aylar sonra geldi. Bu değişiklikten önce PowerToys, GitHub, Windows Paket Yöneticisi (Winget), Chocolatey ve Scoop aracılığıyla kullanılabiliyordu.

PowerToys’u Microsoft Store’dan İndirebilirsiniz

Döngünün dışında olmanız durumunda, PowerToys, Windows’un verimliliğini ve kullanılabilirliğini artırmak için uzman kullanıcılara yönelik ek özellikler sunar. Awake, Color Picker, FancyZones, File Explorer Eklentileri, Image Resizer, Keyboard Manager, PowerRename, PowerToys Run, Kısayol Kılavuzu ve Video Konferansı Sessize alma olmak üzere toplam 10 yardımcı program sunar.

Microsoft Store’a giden PowerToys, yazılımın keşfedilebilirliğini iyileştirmeye yardımcı olmalıdır. Ancak, bir sorun var. PowerToys’u Microsoft Store’dan indirebilmenize rağmen, Mağazadan PowerToys için güncellemeler almayacaksınız. Bunun yerine PowerToys, diğer paketlenmemiş Win32 uygulamaları gibi kendi güncellemelerini yönetecek.

Bir kullanıcı, MS Store üzerinden güncellemelerin mümkün olup olmadığını sorduğunda, PowerToys Lideri Clint Rutkas’ın söylediği: “PowerToys şu anda otomatik güncelleme için bir yükleyici sürecini çok rahatsız ediyor. Bunu basitleştirmek için gelecekte diğer iş öğeleri için yapılacak birkaç iş öğemiz var (monaco destekli dosya önizleyici gibi). UAC istemlerini kaldırabildiğimizde ve yükleyiciden PT’nin kendisine daha fazlasını aktardığımızda, yükleme işlemini büyük ölçüde basitleştirebiliriz”.

Windows 11 kullanıyorsanız, indirebilirsiniz. Microsoft Store’dan PowerToys linkine tıklayarak. Ayrıca GitHub’dan da indirebilirsiniz şayet tercih ederseniz. Kurulum yöntemi ne olursa olsun, PowerToys kullanma kılavuzumuzu gözden geçirmeyi unutmayın.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber