Haber

Qualcomm Snapdragon 898 çıkış tarihi 30 Kasım olacak

Geçen ay uygun fiyatlı 5G akıllı telefonlar için yeni Snapdragon yonga setlerini piyasaya süren Qualcomm, şimdi de yeni nesil amiral gemisi mobil yonga setini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Muhtemelen Snapdragon 898 olarak adlandırılacak olan SoC, bu yılın başlarında Geekbench’te görüldü. Şimdi, Qualcomm’un web sitesinde yapılan son güncellemeye göre, şirketin yaklaşan Snapdragon Teknoloji Zirvesi 2021’de Snapdragon 898 yonga setini piyasaya sürmesi bekleniyor.

Qualcomm yakın zamanda web sitesini güncelledi 30 Kasım’da başlaması planlanan Snapdragon Tech Summit’in resmi tarihleriyle birlikte. Etkinlik üç gün sürecek ve 2 Aralık’ta sona erecek ve şirketin etkinlikte Snapdragon 898 yonga setini tanıtmasını bekliyoruz.

Qualcomm Snapdragon 898 Yonga Setini Bu Ay Daha Sonra Tanıtacak

Son raporlara göre, OnePlus, Xiaomi, Oppo, Vivo, Lenovo, Realme ve diğer şirketler dahil olmak üzere çeşitli akıllı telefon üreticileri arasında, yaklaşmakta olan SD 898 yonga setini alan ilk partide yer almak için rekabet var. Ancak, Geekbench listesi daha önce bir Vivo prototip cihazının içindeki yonga setini gösterdiğinden Vivo, Qualcomm’un bir sonraki amiral gemisi yonga seti ile bir akıllı telefon piyasaya süren ilk şirketlerden biri olacak.

Şimdi, ayrıntılara gelirsek, şu an itibariyle Snapdragon 898 SoC hakkında pek bir şey bilinmiyor. Ancak, daha önceki raporlara göre, SD 898 yeni Cortex X2 çekirdeğine sahip 3.09GHz’de saat hızına sahip. Referans olarak, Qualcomm Snapdragon 888+’daki Cortex X1 çekirdeği 2.95GHz’de saat hızına sahiptir. Ayrıca, ARM’nin bu yılın başlarında yaptığı duyuruya göre, X2 çekirdeğinin öncekine göre performansta %16’lık bir iyileşme sağlaması bekleniyor.

Çekirdek yapısına gelince, yonga seti, 2.42GHz saat hızına sahip tek Cortex X2 çekirdeği, 2.17GHz’de üç Cortex-A710 çekirdeği ve 1.79GHz’de saat hızına sahip dört Cortex-A510 çekirdeği dahil olmak üzere 1+3+4 konfigürasyonunu takip edecek. Ayrıca Snapdragon 898’in Samsung’un 4nm üretim sürecini kullanacağı bildiriliyor. Ayrıca Adreno 730 GPU ve yeni Snapdragon X65 5G modeme sahip olmasını bekleyebiliriz.

Snapdragon 898 SoC ile ilgili diğer ayrıntılar, Qualcomm bunu bu ayın ilerleyen günlerinde 2021 Snapdragon Teknoloji Zirvesi etkinliğinde resmi olarak duyurduğunda ortaya çıkacak. Bu nedenle, daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber