DonanımHaber

Qualcomm yeni Snapdragon 888 Plus işlemcisini tanıttı, işte özellikleri

İşlemci devi Qualcomm bugün Snapdragon 888 Plus adlı yeni bir amiral gemisi işlemcisi modelini tanıttı. Söz konusu yeni işlemci Snapdragon 888’in geliştirilmiş bir versiyonudur. Ancak yeni işlemcideki değişikliklerin o kadar da büyük olmadığını belirtmekte fayda var. Teknik olarak, yeni Snapdragon 888 Plus, Snapdragon 888’den biraz farklıdır. Böylece Snapdragon 888 Plus, alışılagelmiş model gibi 5 nanometrelik bir işleme dayanıyor ve 8 çekirdekten oluşuyor.

Plus modelini alışılagelmiş Snapdragon 888’den ayıran temel özellik Plus modelinin 2.84 GHz’den 3 GHz’e kadar çalışabilmesi. İşlemcinin grafik özelliklerinden biri Adreno 660 grafik yongası sorumludur. Qualcomm İşlemci ile GPU Performansının ne kadar arttığını söylemedi. Qualcomm’a göre, yeni işlemcideki ana gelişme 6. nesil Qualcomm Yapay Zeka Motoru bloğun entegrasyonudur. Bu teknoloji yapay zeka ile ilgili işlemleri yürütmekle yükümlüdür..

Yani Plus modelinde yapay zeka ile ilgili işlemler %20 daha hızlı yapılmaktadır. Ayrıca Sanpdragon 888 Plus modeli 5G ile desteklenen Snapdragon X60 Modem entegredir. Modem saniyede 7,5 Gbit hızında veri aktarımı sağlar. Ayrıca yeni bir işlemci LPDDR5 16 GB’a kadar standart RAM’e ve 60 Hz görüntü yükseltmesine sahiptir. 4K ve 144 Hz görüntü güncellemesi var QHD+ ekranları, Wi-Fi 6E standart, Bluetooth 5.2200 MP’ye kadar kameralar ve 30 fps hız 8K Kaliteli video kaydını destekler. Snapdragon 888 Plus işlemcili ilk akıllı telefonlar bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa çıkacak.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaDonanım