Haber

Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 895, çok sayıda marka tarafından test ediliyor

Snapdragon 895 olarak adlandırılacağı söylenen Snapdragon 888’in halefi, hakkındaki söylentiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Kısa bir süre önce, yaklaşmakta olan yeni yonga seti ile ilgili bazı özellikler paylaşıldı. ve şimdi gelen bilgiler, yonga setinin zaten test edilmekte olduğunu gösteriyor. Bu, Qualcomm’un birden fazla akıllı telefon ortağı için teslimata hazırlanırken Snapdragon 895’i zamanında duyuracağı anlamına geliyor.

Snapdragon 895 gelişmiş özellikleri ile yakında çıkıyor

Weibo’daki Digital Chat Station’a göre, SM8450 parça numarasıyla da tanımlanan Snapdragon 895, Qualcomm’un Çinli akıllı telefon ortakları tarafından test ediliyor. Yaklaşan yeni işlemcinin Snapdragon 888’den biraz daha hızlı olduğu söyleniyor, ancak gerçek sonuçların çok daha sonra gelmesi bekleniyor, bu nedenle Qualcomm’un en son yonga seti sürümüyle ne kadar büyük bir sıçrama yapabileceğini yakında öğreneceğiz.

Snapdragon 895, Samsung’un 4nm Mimarisini Kullanarak Üretilecek

Snapdragon 895’in, Qualcomm’un en yeni ve en büyük Snapdragon X65 5G modemi ile birlikte yeni ArmV9 mimarisini desteklediği söyleniyor. Ek olarak, temel bant çipinin entegre olduğu söyleniyor, bu nedenle Qualcomm’un telefon ortakları için ayrı bir 5G modem sağlamasının aksine SoC’den gelişmiş güç verimliliği beklemeliyiz. Başka bir ek bilgi, Snapdragon 895’in TSMC’lerde değil, Samsung’un 4nm düğümünde üretileceğini iddia ediyor.

TSMC, Apple’ın ilk 4nm çip sevkiyatlarını gerçekleştirmede büyük olasılıkla tam kapasiteyle çalıştığından, Tayvanlı üreticinin Qualcomm siparişlerini karşılaması mümkün olmazdı. Neyse ki, Samsung bu kaynaklara sahip, ancak iki üretim sürecinden ne kadar büyük bir fark ortaya çıkacağı henüz bilinmiyor.

Digital Chat Station, Snapdragon 895 için bir çıkış zaman çizelgesi sunmamış olsa da, resmi olarak bu yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya ulaşabileceğine inanıyoruz, bu nedenle zaman uygun olduğunda tüm ilgili ayrıntıları okuyucularımıza ileteceğiz, bu yüzden bizi takip etmeye devam edin.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber