DonanımHaber

Rocket XTRM-Q 16TB Harici SSD Özellikleri ve Fiyatı

Sabit disk sürücüleri (HDD’ler) bilgisayar depolama endüstrisinde gerçekten uzun süredir popüler olmasına rağmen, katı hal sürücüleri (SSD’ler) yavaş yavaş pazar payından daha büyük bir pay almaya başlıyor. Şimdi, pazardaki dahili SSD sıkıntısı raporlarının ortasında, Amerikan depolama çözümü üreticisi Sabrent, devasa bir 16TB harici SSD piyasaya sürdü.

Rocket XTRM-Q 16TB Harici SSD Özellikleri

Rocket XTRM-Q olarak adlandırılan bu harici SSD, iki ayrı 8 TB NVMe SSD bir kasanın içine yerleştirilmiştir. Görünüşe göre, sunduğu depolama alanı miktarı göz önüne alınırsa, harici SSD bileşeni oldukça kompakt bir yapıda.

SSD, 4,5 x 2,5 x 0,6 inç boyutlarındadır ve sağlamlık için alüminyumdan yapılmıştır. Ayrıca, SSD’ler genellikle HDD’lerden daha fazla ısı ürettiğinden, alüminyum kasa daha iyi ısı dağılımı sağlar. Ayrıca, düşmelere ve günlük kullanıma karşı daha fazla koruma için üstte kauçuk bir kılıf da vardır.

Şimdi, teknik özelliklere gelecek olursak, Rocket XTRM-Q, iki adet 8 TB NVMe SSD’yi tek tek veya bir bütün olarak RAID 0 modunda çalıştırabilir. RAID 0 modundayken, sürücü 2800 Mbps’ye varan hızlar sunacaktır. Bu tür yüksek hızlı veri aktarımını desteklemek için cihaz aşağıdakilerle birlikte gelir: Intel Thunderbolt 3 desteği. Kullanıcılar, özel bir güç adaptörü ve kutuda bulunan bir güç kablosu ile birlikte bir Thunderbolt kablosu bulacaklar.

Fiyat ve Stok Durumu

Cihazın fiyatından bahsetmişken ucuz bir parça olmadığı belirtmek isteri. Rocket XTRM-Q, bir SSD için oldukça yüksek olan 2.899 dolar gibi büyük bir fiyat etiketi ile geliyor. Şu Amazon’un ABD web sitesi üzerinden satın alınabiliyor.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaDonanım