Oyun

Rockstar Games Kurucu Ortağı Görünüşe Göre Yeni Stüdyo Kuruyor

Rockstar Games’in kurucu ortaklarından Dan Houser’ın 2020’nin başlarında şirketten ayrıldığı ortaya çıkmıştı. Houser, Rockstar’ı kurmanın yanı sıra, bu tür projelerde ana yazarlardan biri olarak da görev yaptı. Şimdi, Rockstar’dan ayrıldıktan bir yıldan fazla bir süre sonra, Houser oyun oluşturmak için yeni bir şirket kurmuş gibi görünüyor.

Gelen bilgilere göre Absurd Ventures In Games olarak bilinen yeni bir stüdyo yakın zamanda Birleşik Krallık’ta kuruldu. Şirketin bir bütün olarak kabaca on gün önce 23 Haziran 2021’de kurulduğu söyleniyor ve ayrıca Houser’ı stüdyoda yönetmen olarak listeliyor. Absurd Ventures hakkında ek ayrıntılar listede gerçekten verilmedi, ancak şirket bir bütün olarak “eğlence yazılımı” geliştiren bir şirket olarak sınıflandırıldı.

Zamanın bu noktasında, tüm bunların ne anlama gelebileceğini anlamak zor. Bu şekilde ortaya çıkan tek bir liste olduğu göz önüne alındığında, Absurd Ventures hiçbir şey olmayabilir. Sonra tekrar, bunun oldukça meşru olması ve Houser’ın kendisinin bir bütün olarak stüdyonun kurucusu olması için iyi bir şans var. Gerçek ne olursa olsun, yakın gelecekte ortaya çıkması muhtemeldir.

Houser’a gelince, oyun geliştirme dünyasına geri dönebileceğini görmek o kadar da şaşırtıcı değil. Houser 2020’de Rockstar’dan ayrıldığında, ayrılma nedeni o kadar da açık değildi. Rockstar, konuyla ilgili olarak oldukça tuhaf görünen ve bazılarını her iki taraf arasındaki boşanmanın dostane olmadığına inandıran ayrıntılı bir açıklama bile yayınlamadı. Bu nedenle, Houser’ın hala böyle bir şey yapma tutkusu varsa, bir kez daha oyun yapmak için geri dönmesi muhtemel görünüyordu. Ve hala öğrenecek çok şey varken, Absurd Ventures, ileride mağazasını kuracağı yer olabilir gibi görünüyor.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun