AndroidDonanım

Samsung Galaxy S21 FE üretimi, yonga seti sıkıntısı nedeniyle durduruldu

Birçoğumuz Galaxy S21 FE’yi bekliyorduk çünkü bu, Samsung’un birinci sınıf Galaxy S21 serisini kitleler için daha erişilebilir hale getirmesi beklenen telefondu. Bununla birlikte, Samsung’un dünya genelinde mobil ve teknolojiyi etkileyen küresel çip sıkıntısının ardından Galaxy S21 FE’nin üretimini askıya aldığı öne sürüldü.

Galaxy S21 FE çıkış tarihi gecikebilir

Rapor güvenilir bir yerden geliyor. Söz konusu kaynak Samsung’un Galaxy S21 FE için yeterli işlemciye sahip olmadığı için üretimin durdurulduğunu iddia ediyor. Samsung, Cuma günü tedarik ortaklarına S21 FE parçalarının üretimini askıya aldığını ve çeşitli malzemelerle ilgili siparişlerini iptal ettiğini bildirdiği belirtiliyor. Bu kararın Galaxy S21 FE çıkış tarihi ve lansman tarihini geciktireceği söyleniyor.

Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3 ve Galaxy Watch 4 Çıkış Tarihi Onaylandı

Samsung, çeşitli bölgelerde Galaxy S21 FE için Snapdragon 888 ve Exynos 2100’ün bir kombinasyonunu kullandı, ancak başka bir seçenek yok gibi görünüyor. Buna ek olarak, Samsung’un Ağustos ayında çok sayıda cihazı piyasaya sürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Teorik olarak, üretime yeniden başlanabilir, ancak akıllı telefonlar dünyasında, üretimin durdurulmasının endişe edilmesi gereken bir şey olduğu göz ardı edilemez. Bakalım Samsung ve buna bağlı olarak Qualcomm bununla nasıl başa çıkacak. Bununla birlikte, Qualcomm’un çip sıkıntısının birkaç yıl sürebileceğini açıkça belirttiğini de hatırlamamız gerekiyor.

Buna ek olarak, S21 FE’nin askıya alınması, bu yılın sonlarında ve gelecek yılın başlarında piyasaya sürülecek çok sayıda akıllı telefon için endişeleri artırıyor.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaAndroid