Donanım

Samsung Galaxy Watch 4, Vücut Kompozisyon Değerlerini Ölçebilir

Akıllı saatler zaman geçtikçe daha da iyi hale geliyor; Yeni akıllı saatler stresi, cilt sıcaklığını ve kalp sağlığını da ölçebiliyor. Yeni bir ipucu, Samsung’un bu yılın Ağustos ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Watch 4’e yeni bir sensör ekleyebileceğini gösteriyor. Max Weinbach’a göre Samsung, Galaxy Watch 4’e bir biyoelektrik empedans analizi (BIA) sensörü ekliyor olabilir. Merak edenler için bu sensör akıllı ölçüm cihazlarında da bulunuyor.

Galaxy Watch 4, Vücut Kompozisyonunu Ölçebilir

Merak edenler için BIA, insan vücudunun kas ve diğer dokularının bileşimini veya yağ yüzdesini ölçmek için kullanılan bir yöntemdir. Sensör, vücuttan gönderilen düşük voltajlı bir akımın empedansını veya kesintisini okur. BIA daha sonra bu verileri kemik, kas, yağ ve diğer dokuların farklı elektriksel direnç özelliklerine sahip olması nedeniyle kullanıcının çok zayıf veya obez olup olmadığını tahmin etmek için kullanır.

Modern BIA sensörlerinde genellikle hastanın karşı eline ve yiyeceğe yerleştirilmiş iki elektrot bulunur. Samsung, kullanıcıdan devreyi tamamlayacak olan diğer eliyle saatin bir kısmına dokunmasını isteyerek bu sorunu çözebilir.

Giyilebilir cihazlarda BIA okumalarına sahip olmak, kilo vermek, genel sağlıklarını ölçmek ve kas büyümesini görmek isteyen herkes için harika bir ek olabilir. Önceki Galaxy Saatler performans veya fitness takibi özellikleri açısından eskisi kadar iyi olmasa da Galaxy Watch 4 ile Samsung büyük bir fark yaratmak istiyor gibi görünüyor. Bu özelliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini henüz görmedik ve sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4’ün ağustos ayında resmiyet kazanacağı söyleniyor ve daha fazla haber gelir gelmez sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaDonanım