Haber

Samsung MWC 2021 Sanal Etkinliği, One UI 4 ve Daha Fazlasını İçerebilir

Samsung MWC 2021

Samsung MWC 2021 etkinliği onaylandı ve 28 Haziran’da gerçekleşmesi planlanıyor. Birinci sınıf cep telefonu konferansı, fiziksel katılımcılarının en azından bir kısmını geri getirecek şekilde ayarlandığından, sanal bir açılış konuşmasının yanı sıra SpaceX ve Tesla şefi Elon Musk gibi oldukça önemli isimlere de ev sahipliği yapacak. Samsung MWC 2021 lansman portföyü etrafında spekülasyonlar devam edecek olsa da, genel beklentiler bu etkinliğin yazılıma yönelik olduğuna işaret ediyor. Samsung cihazlarındaki gizlilik ve güvenlik özelliği olan Knox’un yanı sıra cihaz formlarının çoğunu sergileyen Samsung’un da paylaştığı teaser ile aynı doğrultuda gözüküyor.

İlginç bir şekilde, resmi Samsung notu Yaklaşan MWC 2021 sunumunda, beklentilere göre giyilebilir cihazlarla ilgili bir vitrinin özellikle altını çiziyor. Basın bülteninde, konferansın Samsung’un “kullanıcılar için yeni deneyimler ve geliştiriciler için yeni fırsatlar sağlayacak akıllı saatlerin geleceği vizyonuna” değineceği belirtiliyor. Bu, Samsung ve Google’ın Android tabanlı Wear OS’yi ve şimdiye kadar giyilebilir cihazlarına güç veren Samsung’un Tizen OS’sini birleştirmek için yaptıkları ortaklığa açıkça bir selam.

Android üreticisi, Google I/O 2021’de, Samsung ile ortak bir çabayı duyurmanın yanı sıra, Wear OS için son yılların en önemli güncellemesini duyurdu. Yaklaşan Samsung MWC 2021 sunumu yeni işletim sisteminin işlevsellik ve uygulama uyumluluğu açısından neler getireceğine ve nasıl olacağı konusunda ışık tutacaktır.

Samsung ayrıca, akıllı telefonlar ve tabletler için Samsung’un yeni nesil özel Android çatalı olarak hizmet edecek olan One UI 4.0’ı da sunacak. Teaser görüntüsü ayrıca, Samsung’un muhtemelen gizlilik ve güvenliğe de oldukça fazla önem vereceğini gösteriyor ve bu, Knox’u Samsung yazılım deneyiminin daha ayrılmaz bir parçası haline getirmeyi içerebilir. 28 Haziran 22:45’te yani bir haftadan daha kısa bir süre içinde daha fazla ayrıntı önümüze gelecek.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber