Haber

Samsung’un Wear OS Tabanlı One UI Watch Skin’ine İlk Bakış [Özellikler ve Tasarım]

Samsung, Galaxy Watch serisi için Tizen OS’yi terk etmek ve Google’ın Wear OS’sine geçmek istiyor. Bu ayın başlarında bununla ilgili bir rapor gördük ve şimdi onayımızı aldık. İşte Samsung’un Galaxy Watch modelleri için yaklaşan Wear OS tabanlı “One UI Watch” görünümüne ilk bakış.

Samsung One UI Watch Tanıtıldı

Koreli teknoloji devi MWC 2021’de One UI Watch için bazı özellikleri ve UI güncellemelerini sergiledi. Öncelikle geliştiricilere, şirketin yeni Wear OS tabanlı deneyimi hakkında bir fikir vermesi için paylaşımlar yapıldı.

Samsung, yakında çıkacak olan One UI Watch dış görünümünün bazı önemli özelliklerini ve UI öğelerini gösteren üç kısa video paylaştı. Aşağıdaki ilgili bilgilerle birlikte videolara göz atabilirsiniz.

Şimdi, ilk videoda (aşağıda ekli), Samsung, akıllı saat ve akıllı telefonunuz arasındaki gelişmiş iletişimi gösteriyor. Örneğin, telefonunuza akıllı saat için de kullanılabilen bir uygulama yüklerseniz, saatinize otomatik olarak yüklenir.

Saat ayarları, alarmlar ve aramaları ve metinleri engelleme özelliği de iki cihaz arasında senkronize edilir. Ayrıca Apple’ın watchOS’undaki uygulama kütüphanesine benzeyen elden geçirilmiş bir uygulama kitaplığı ve Samsung’un mobil cihazlarının Ayarlar sayfasına denk düşen yenilenmiş bir Ayarlar sayfası görebiliyoruz.

İkinci videoda Samsung, Google Haritalar, Mesajlar ve YouTube Müzik gibi birkaç Google uygulamasının Galaxy Watch’a eklenmesiyle övünüyor. Ayrıca, One UI Watch’taki YouTube Müzik uygulaması, videoda “Çevrimdışı Karışık Liste” ifadesini görebildiğimiz için çevrimdışı oynatmayı destekleyeceğini gösteriyor. Samsung tarafından gösterilen diğer uygulamalar arasında Bitmoji, MyFitnessPal, Spotify, Calm ve diğerleri bulunur.

Sonuç olarak, bir üçüncü video geliştiriciler için Galaxy Watch modelleri için benzersiz saat yüzleri oluşturmalarına olanak sağlayacak yeni bir araç gösterir. Bu, Galaxy Watch kullanıcıları için özelliklerle dolu saat yüzleri oluşturmak için çeşitli komplikasyonlar eklemelerine izin verecek. Bu yılın ilerleyen saatlerinde geliştiriciler için mevcut olacak.

Bunlar, yaklaşan One UI Watch dış görünümünün bazı temel özellikleri ve görselleriydi. Samsung onayladı yaklaşmakta olan Galaxy Watch 4 serisi, yaklaşmakta olan bellenimi çalıştıran ilk akıllı saatler olacak kutudan dışarı. Bir ara başlayacağı bildiriliyor “Bu yaz”.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber