Nasıl Yapılır

Snapchat Hesabı Neden Silinir?

Bir Sosyal Medya platformunun kendi platformundaki hesapları azaltması ters etki yapsa da bazen kaçınılmaz nedenlerle gerçekleşebilir. Dolayısıyla Snapchat gibi bir sosyal medya platformu, hesabınızı herhangi bir ön bildirim veya imada bulunmadan sildiyse, bunun arkasında çok iyi bir sebep olabilir. Bu yazıda Snapchat’in platformundaki hesapları neden sildiğini keşfedeceğiz.

Snapchat neden Hesapları siliyor?

Şu anda Snapchat bir hesap silme çılgınlığı içerisinde değil, bu nedenle Snapchat’in hesapları silme konusunda endişelenmenize gerek yok. Ancak, Sosyal Medya platformu, hafifletici koşullar altında hesapları silmeyi seçer. Bazen bir hesabın silinmek yerine kilitlenebileceğini belirtmekte fayda var.

Kilitli hesap ile silinen hesap arasındaki fark nedir?

Kilitli bir hesap kurtarılabilir. Bu, oturum açmayı deneyebileceğiniz, ancak hesabınızın kilitlendiği konusunda gerektiği şekilde bilgilendirileceğiniz anlamına gelir. Kilitli hesaplar söz konusu olduğunda hesabınızın kilidini açacak iki çözüm vardır. İlk seçenek, hesabınız kilitlendikten sonra 24 saat beklemek ve ardından hesabınıza tekrar giriş yapmayı denemektir.

Snapchat oturum açmaya izin veriyorsa sorun yok, ancak hala kilitliyseniz ikinci çözümü denemek daha iyidir. Kalıcı olarak kilitlenmeniz durumunda, iletişim kurmanız gerekir Snapchat desteği ve hesabınızın kilitlendiğini onlara bildirin.

Hesabınız kabul edilebilirse, Snapchat sizin için hesabın kilidini açar, ancak korkunç ihlaller varsa, hesap kalıcı olarak kilitlenir ve bir daha asla ona erişemezsiniz. Bu, silme kadar iyidir.

Bir hesap genellikle kullanıcı tarafından silinir ve bu karar çok kişiseldir. Kullanıcı, Sosyal Medya’dan tamamen vazgeçmeyi veya özellikle kullanılmama nedeniyle Snapchat’ten ayrılmayı içerebilecek nedenlerle burada varlığını sürdürmek istemedikleri için Snapchat’ten ayrılmayı seçiyor. Bununla birlikte, Snapchat’i bir hesabı silmeye zorlayan durumlar vardır ve aynısını bir sonraki bölümde ele aldık.

Snapchat’in Hesapları silmesinin nedenleri

Snapchat’in bir hesabı silmek zorunda kaldığı durumlar vardır. Bu nedenler silinmeye uygundur.

Hesabınız sahte görünüyor

Ya hesabınız sahte görünüyor ya da gerçekten sahte, bu durumda orijinal kullanıcı tarafından Snapchat’e bildirilmesi çok muhtemeldir. Hesabınız şikayet edilir ve sahte kabul edilirse, aksini kanıtlamadığınız sürece, ilk önce kilitlenir ve sonunda silinir. Hesabın davranışı da çok önemli bir rol oynar. Sahte hesaplar kimlik hırsızlığına benzer ve pek hoş karşılanmaz. Bu tür hesaplar gerçek kişi hakkında yanlış bilgi/propaganda yaymaya başladığında da bir tehdit haline gelirler.

Snapchat veya Snapchat hizmetlerine erişmek için yetkisiz bir üçüncü taraf uygulaması veya ince ayar kullanıyorsunuz

SCOthman, Snapchat++, Phantom, Sneakaboo, SnapTools ve Emulator gibi uygulamalar yetkisiz üçüncü taraf uygulamaları olarak kabul edilir. Bu tür uygulamalardaki en büyük sorun, bir kullanıcının özel bilgilerine erişmeleridir ve bu tür uygulamalarda bilgilerinizin ne kadar güvenli olduğuna dair hiçbir garanti yoktur. Dolayısıyla Snapchat’in hüküm ve koşullarına göre, bu tür yetkisiz üçüncü taraf uygulamalarının kullanılması bir hesabın silinmesini gerektirebilir. Platform, hesabınızı yalnızca başlangıçta kilitleyebilir, ancak bu tür üçüncü taraf uygulamalarını kullanmaya devam ederseniz, platform sonunda hesabınızı silebilir.

İlişkili: 2021’de Snapchat’te Nasıl Yarı Kaydırılır

E-postanızı ve telefon numaranızı doğrulamadınız

E-posta adresinizi ve telefon numaranızı çok uzun bir süre doğrulamadıysanız, hesabınızın sahte olduğu şüphesi artar ve platformu harekete geçmeye zorlar. Bu gibi durumlarda, platform önce hesabınızı kilitler, bu nedenle destekten erişim talep etmeniz ve e-posta ve telefon numaranızı bu önemli bilgilerden her ikisini veya en az birini doğrulamanız gerekir. Hesabınızı doğrulamazsanız, kalıcı olarak silinecektir.

Kanunlar, belirli hesap türlerinin silinmesini şart koşar.

Bazı ülkelerde hükümet, ülke yasalarını ihlal eden belirli hesap türlerinin silinmesini zorunlu kılar. Bunlar, sahte hesapların yanı sıra hükümetin kapatmak istediği kışkırtıcı nitelikteki içeriği tanıtan hesapları içerebilir. Bu tür hesapların olması durumunda, Snapchat yasa gereği hesapları silmek zorunda kalacaktır.

Snapchat Hesabınızı silerse ne yapmalısınız?

Hesabınızı gerçekten geri yüklemek istiyorsanız, Snapchat müşteri desteğiyle iletişime geçmek ve platformdan hesabınızı geri yüklemesini istemek en iyisidir. Kilitli hesapların aksine, silinen hesapları geri getirmenin neredeyse imkansız olduğunu unutmayın. Bir hesap kalıcı olarak silindiğinde, geri almanın bir yolu yoktur. Silme mutlaktır.

 

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.