Spotify Füzyon ve ‘Sadece Sen’ özellikleri nasıl kullanılır?

Spotify, kişisel olarak seçilmiş çalma listeleri ve sosyal özellikler arasında bir denge kurmak için uzun birs üredir çalışıyor. Şimdi, Sadece Sen ve Spotify Füzyon özelliklerinin piyasaya sürülmesiyle, müzik akışı hizmeti daha işlevsel özelliklere sahip bulunuyor.

Bugün pek bilinmeyen Spotify özelliklerine ve bu özelliklerin nasıl kullanılabileceğine bir göz atacağız ve size bunları etkili bir şekilde kullanmayı öğreteceğiz. Şimdi lafı fazla uzatmadan konuya geçelim. İşte Spotify Füzyon nedir, nasıl kullanılır? Spotify iki kişilik çalma listesi nasıl oluşturulur? Ve Spotify’daki Sadece Sen özelliği nasıl kullanılır? sorularının cevapları.

Spotify Füzyon, ‘Sadece Sen’ ve ‘Senin İçin Hazırlandı’ Nasıl Kullanılır

Bunları kullanmaya bir göz atmadan önce, bunların ne olduğuna ve Spotify deneyiminizi nasıl zenginleştirebileceklerine göz atalım.

Not: Her şeyden önce, Spotify Füzyon ve Sadece Sen seçeneklerinin, uygulamayı iyileştirmeye yönelik deneyimler sunduğunu unutmayın. Bu özellikleri şu an için yalnızca Android veya iOS mobil uygulamalarından iki özelliği kullanmayı deneyin.

Spotify Füzyon

Spotify Füzyon, Spotify’ın arkadaşlarınızın, ailenizin, özel kişilerinizin veya meslektaşlarınızın çalma listeleriniz hakkında her şeyi öğrenmenize olanak tanıyan bir sosyal ağ uygulamasıdır. Şu anda Beta’da olan bu özellik, Spotify’da ‘İki Kişilik Çalma Listesi‘ bölümünde yer alıyor. Füzyon işlevini kullandığınızda, sizin ve arkadaşınızın sevdiği şarkılarla doldurulacak bir çalma listesi elde edersiniz.
Varsayılan olarak, çalma listeleri her gün otomatik olarak güncellenir. Bu, çalma listesini taze ve mevcut dinleme alışkanlıklarınızla güncel tutulur.

Sadece Sen

Füzyon tamamen eşyalarınızı dünyayla paylaşmakla ilgili olsa da, Sadece Sen, kişiselleştirilmiş bir deneyimden başka bir şey değildir. Bu özellik, dinleme alışkanlıklarınızı yakından takip eder ve en büyük hitlerinizden oluşan bir ödül dolabı oluşturur. En sevdiğiniz sanatçılar hakkında her şeyi öğrenecek, 60’lar, 70’ler, 80’ler vb. her müzik dönemi için çalma listelerine erişebileceksiniz. En sevdiğiniz çalma listelerini ne zaman dinlediğinizi öğrenecek ve çok daha fazlasını yapacaksınız.
Sadece Sen, hem Spotify Hikayesi şeklinde hem de arama sekmesinin altında özel bir bölüm olarak görünür. İkincisi, yalnızca Sadece Sen aracılığıyla oluşturulan çalma listeleri için ayrılmıştır.

Spotify Füzyon nasıl kullanılır?

Füzyon, müzik aracılığıyla bir kişiye daha derin bir düzeyde bağlanmayı kolaylaştırır. Ve hepsi birkaç saniye içinde elde edilebilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Spotify’da yeni bir Karışım oluşturun

İlk önce Spotify uygulamasını açın ve Ara düğmesine dokunun.

Şimdi, bu ekran da yer alan ‘Sizin İçin Hazırlandı’ seçeneğini seçin.

Şimdi, ‘İki kişilik çalma listesi’ altındaki ‘Füzyon Oluştur’ seçeneğine dokunun.

Bu sizi bir füzyon oluşturmak için başka bir kişiyi ekleyebileceğiniz bir davet ekranına götürür. Birini davet etmek için ‘Davet Et’ seçeneğine dokunun.

Şimdi ekranınızda bir paylaşım sayfası göreceksiniz. Şu anda mevcut bir Spotify arkadaşını Füzyon’a ekleyemezsiniz. Bu nedenle, bir mesajlaşma veya sosyal medya servisi aracılığıyla iki kişilik çalma listenizin davet bağlantısını paylaşmanız gerekecek.

Not: Füzyon yalnızca iki kişi için çalma listelerini birleştirdiğinden, davetinizi tıklayan bir grup kişi varsa, davet ettiğiniz tüm kişiler için daha fazla iki kişilik çalma listesi oluşturulur. Diğer kişi bağlantıyı açıp davetinizi kabul ettiğinde, Spotify hem sizin hem de diğer kişinin favori parçalarını içeren bir çalma listesi oluşturacaktır. Bu çalma listesine Spotify > Ara > Sizin İçin Hazırlanmış bölümünden erişilebilir ve şu şekilde görünür olacaktır:

Spotify, dinleme kalıplarınızı aradığını ve sadece ikiniz için bir çalma listesi oluşturduğunu söylüyor. Zaten sevdiğiniz şarkıları ve tercihlerinize göre diğer önerileri içerecektir. Oynatma listeleri her gün güncellenir. Bu nedenle, yeni girişleri takip etmek için bu alanı kontrol etmeye devam edin.

Bu çalma listesini açtığınızda, hem siz hem de arkadaşınız paylaşılan çalma listesini nasıl etkilediğinizi görebilirsiniz. Bir parçanın sağ tarafında, o belirli girişten kimin sorumlu olduğunu söyleyen profil simgeleri olacaktır. Sağdaki iki profil simgesi, çalma listesindeki şarkıyı ikinizin de sevdiğini gösterir.

İki kişilik çalma listenizi yönetin

İkinizin de beğendiği şarkıları çalmanın yanı sıra, oluşturduğunuz füzyon çalma listesiyle ne yapmak istediğinize karar vermenize yardımcı olacak ek kontrollere sahip olursunuz. Bu kontroller, çalma listesini izlemenize, çevrimdışı dinleme için parçaları indirmenize (hesabınız destekliyorsa), Çalma Listesi Radyosuna göz atmanıza (daha benzer şarkılar için), içinden bir parça bulmanıza, sıralamanıza (başlığa, sanatçıya, albüme, eklenme tarihi ve daha fazlası), Ana Ekranınızdaki çalma listesine bir kısayol ekleyin ve ayrıca çevrimiçi olarak başkalarıyla paylaşın.

Bu kontrollere erişmek için, katıldığınız bir Spotify Füzyon’u açın ve sağ üst köşedeki 3 nokta simgesine dokunun.

Artık çalma listesinde çeşitli eylemler gerçekleştirmenize izin veren bir dizi seçenek görmelisiniz. Spotify’da Füzyonunuzu yönetmek için tercih edilen bir seçeneğe dokunun.

Spotify’da iki kişilik çalma listesi kapatma

Spotify, oluşturduğunuz veya başkalarıyla katılmış olabileceğiniz Karışımları kaldırmanızı kolaylaştırır. Artık biriyle arkadaş değilseniz veya füzyonu görmek istemiyorsanız, onlardan ayrılmayı seçebilirsiniz.

Bunu yapmak için Spotify > Arama > Sizin İçin Hazırlandı > Spotify’da mevcut bir füzyonu açın. Ve sağ üst köşedeki 3 nokta simgesine dokunun.

Bir taşma menüsü göründüğünde, ‘Füzyondan ayrıl’ seçeneğini seçin.

Füzyon, sizden bir onay istenmeden anında Spotify hesabınızdan kaldırılacaktır. Bu nedenle, Füzyondan gerçekten ayrılmak istemiyorsanız bu seçeneğe dokunmadığınızdan emin olun, aksi takdirde diğer kişiyi rahatsız edebilirsiniz.

Spotify’da Sadece Sen Nasıl Kullanılır?

Sadece Sen, her yılın sonunda elde ettiğiniz çalma listelerine oldukça benzer bir özelliktir tek farkı çok daha ayrıntılı olmasıdır.

Spotify’da ‘Sadece Sen’ Özelliğini Etkinleştirin

Spotify’daki Sadece Sen bölümü, Spotify uygulamasına yeni bir eklentidir ve Spotify uygulamanız güncelse hesabınızda otomatik olarak görünmesi gereken bir şeydir. Bu nedenle, bir sonraki adıma geçmeden önce Spotify uygulamasını şu adresten en son sürümüne güncellemeniz önemlidir. Apple App Store veya Google Play Store.

Spotify uygulamasını güncellediğinizde, buna tıklayarak Sadece Sen seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Söz konusu özellik hesabınız için mevcutsa, doğrudan Spotify uygulamasındaki Sadece Sen bölümüne yönlendirileceksiniz.

Spotify’da ‘Sadece Sen’ Nasıl Açılır

‘Sadece Sen’ bölümüne kolayca ulaşmak için, tekrar tekrar Sadece Sen bağlantısını kullanarak oraya gitmek istemezsiniz. Bu bölüme erişmenin daha kolay bir yolu, Spotify uygulamasını açıp alttaki ‘Ara’ sekmesine dokunmaktır.

Bu ekranda, ‘Tümüne Gözat’ bölümünün altındaki ‘Sadece Sen’ seçeneğini seçin.

Artık bir sonraki ekranda ‘Sadece Sen’ içinde bulunan tüm özellikleri görmelisiniz.

‘Sadece Sen’ içinde ne görüyorsunuz?

‘Sadece Sen bölümünü açtığınızda, şu hikayelerin bir karışımını görürsünüz: Sesli Doğum Haritası, Rüya Akşam Yemeği Partisi, Sanatçı Çiftleri, Şarkı Yılı, Günün Saati ve Türler/Konular. Onları tek tek kontrol edelim.

Eşsiz Sanatçı Çiftim

Bu bölüm, ardı ardına dinlediğiniz benzersiz sanatçı seçimlerini vurgular. Bu ikisi, Yalnızca Siz Hikayesi olarak otomatik olarak oluşturulur.

Zaman İçinde Dinlemem

Bu bölüm en sevdiğiniz müzik yıllarını araştırıyor. Ayrıca her on yıl için küratörlüğünde çalma listeleri alacaksınız.

Günün Saati, günün belirli bir bölümünde sizinle ilgili benzersiz bir dinleme özelliği sergiler. Bu da Spotify Hikayeler özelliğinin bir parçası.

Eşsiz Tür Kombinasyonum

Bu bölüm, farklı türlerden dinlediğiniz ve yalnızca size özel olan parça kombinasyonlarını alır.

Eşsiz Anım

Bu hikaye, günün belirli bir saatinde sizi tanımlayan bir şarkı olduğunu bilmenizi sağlayacak.

Akşam Yemeği Partinizi Planlayın

Akşam Yemeği Partiniz, bir akşam yemeği partisine davet etmek istediğiniz üç sanatçıyı seçmenize olanak tanır. Üçlüyü seçtikten sonra Spotify, akşam yemeği partiniz için mükemmel bir çalma listesi oluşturacaktır.

Sesli Doğum Tablosu

Sesli Doğum Tablonuz, Spotify’da sevdiğiniz sanatçıları öne çıkarmakla ilgilidir. Güneş Burcu en çok dinlediğiniz sanatçıdır. Ay İşareti, duygusal yönünüzü gösteren bir sanatçıya saygılarını sunar. Ve son olarak, Yükseleniniz, yakın zamanda keşfettiğiniz ve sevdiğiniz bir sanatçıya bakıyor. Spotify uygulamasının içindeki ‘Yalnızca Sen’ bölümünde Sesli Doğum Tablonuzu alacaksınız. ‘Yalnızca Siz’ Hikayelerinizin bir parçası olarak en üstte gösterilecek ve bunun dışında hiçbir yerde gösterilmeyecek.

Tür/On Yıl Miksleriniz

Bunlar, müzik türlerindeki farklı zevklerinize ve son on yıllardaki favori parçalarınıza göre seçilmiş çalma listeleridir. Yalnızca Siz bölümünü açın ve Tür karışımlarınızı ‘Yalnızca Siz’ hikayelerinin altında bulacaksınız.