Haber

Stadia kullanıcıları nihayet arkadaşlarının davetsiz olarak oyunlarına katılmasına izin verebilir

Stadia kullanıcıları nihayet arkadaşlarının davetsiz olarak oyunlarına katılmasına izin verebilecek. Şimdilik, bu özellik Google’a göre, “belirli oyunlar” için kullanılabilir ve şimdiye kadarki tek uyumlu oyun Far Cry 6. Daha fazla çok oyunculu oyun için desteğin yakında gelmesi muhtemeldir.

Stadia kullanıcıları neredeyse iki yıldır temel özelliği bekliyorlar, bu yüzden daha fazla oyunun özelliği desteklemesi için biraz daha beklemek çok da önemli değil.

Google’a göre, özellik varsayılan olarak devre dışıdır ve etkinleştirmek için ‘Etkinliğiniz’ altındaki gizlilik ayarlarına gitmeniz gerekir. ‘Geçerli oyun’a gidin ve ‘Mevcut oyununuza katılın’ seçeneğini etkinleştirin.

Kullanıcılar, ‘Tüm Oyuncular’ı veya yalnızca ‘Arkadaşlar’ı seçerek ortak oturumlarına kimlerin otomatik olarak katılabileceğini ayarlayabilir. Ve eğer yalnız kalmak istiyorsanız, ki bu muhtemelen bir Stadia kullanıcısıysanız, özelliği devre dışı bırakabilir veya açılır menüden ‘Yalnızca siz’ veya ‘Özel’i seçebilirsiniz.

Android için Stadia uygulaması ve iOS için çevrimiçi sürüm, yeni davetsiz katılma özelliğini destekler.

Bu, Stadia’nın yakında iOS desteği ile Android’de yeni mobil odaklı dokunmatik kontrolleri tanıtmasından kısa bir süre sonra geliyor.

Kaynak: Google

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber