Oyun

Team Fortress 2, Çıkışından 14 Yıl Sonra Tüm Zamanların Eşzamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı

Team Fortress 2, efsane olma yolunda ilerleyen birkaç çok oyunculu oyunlardan biridir. Her şeye rağmen, Valve’ın birinci şahıs nişancı oyunu, o kadar sık ​​​​sık güncellenmemesine rağmen, yıllar içinde büyümeye devam ediyor. O kadar ki Team Fortress 2 son günlerde tek seferde en çok eş zamanlı oyuncu rekorunu kırdı.

Valve’ın Steam platformu üzerinden oyunlardaki aktif oyuncuları takip eden bir web sitesi olan Steamdb’ye göre, Team Fortress 2 sadece birkaç gün önce tüm zamanların eşzamanlı oyuncu toplamını kırdı. Oyun tarihinde ilk kez 150.000’den fazla oyuncuyu tek seferde topladı ve bu, tarihte hiç yapılmamış bir şey. Oyuncu toplamı, 25 Haziran Cuma günü özellikle 151.253 oyuncu ile zirveye ulaştı. Belki de en garip kısım, bu zirvenin Amerika Birleşik Devletleri’ndekiler için öğle ortasında gerçekleşmesi, potansiyel olarak oyunun diğer bölgelerde daha büyük bir oyuncu tabanına sahip olduğunu gösteriyor..

Yine, bunu bu kadar şaşırtıcı yapan şey, Team Fortress 2’in on yıldan daha eski bir oyun olması. Bunun daha büyük bir dirilişin parçası olup olmadığı yakında görülecektir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun