Telefonda yinelenen fotoğrafları silmek için en iyi uygulamalar

Telefonunuzdaki yinelenen fotoğrafdan bıktınız mı? Android ve iOS için mevcut olan bu uygulamalar ile tüm sorunlarınıza veda edeceksiniz.

Android veya iPhone’da yinelenen yani tekrar eden fotoğrafları cep telefonumuzun galerisinden silmek  oldukça baş ağrıtan bir durumdur. Tekrarlanan resimlerin tek yaptıkları cep telefonunun hafızasını işgal etmektir.

Neyse ki elimizde yinelenen fotoğrafları silmek için çok sayıda uygulama var. Ve bunlar Google Play veya App Store’dan indirilebilir. Yinelenen görselleri temizlemek için en kullanışlı 5 uygulamayı sizler için derledik. İşte aynı fotoğrafları silmek için kullanabileceğiniz 5 uygulama.

Yinelenen Fotoğrafları Silmek İçin En İyi Uygulamalar

Uygulama mağazalarında bulabileceğiniz bu tarz birçok uygulama var. Buna rağmen, aşağıdaki listenin en iyi seçim olduğunu düşünüyoruz, çünkü bu uygulamalar ücretsiz olmakla birlikte, kullanımı kolay ve oldukça etkili.

  • Remo Duplicate Photos Remover
  • Duplicates Cleaner
  • Google Files
  • Duplicate Files Fixer and Remover
  • Duplicate file remover

Remo Duplicate Photos Remover

Remo Duplicate Photos Remover, muhtemelen en popüler yinelenen fotoğrafları silme uygulamalarından bir tanesidir. Ve bu bir tesadüf değildir. Android ve iOS sürümleri olan uygulama ücretsiz ve kullanımı kolaydır.

Uygulamayı kurar kurmaz, işini yapmaya başlaması için gerekli izinleri vermelisiniz. Algoritması sayesinde, fotoğrafları tanımlar ve bulur, aynı dosyaları önünüze sunar ve aynı olanları silmeniz için size imkan sunar.

Remo Duplicate Photos Remover sayesinde, telefonunuzda büyük oranda hafıza tasarrufu sağlarsınız. Telefonunuzdaki gereksiz dosyaları temizler ve fazlalıklarınızdan kurtulursunuz.

Google Play İndirme Linki

Duplicates Cleaner

Duplicates Cleaner da, tekrar eden resimleri silmek için kullanılabilen oldukça mükemmel bir uygulamadır. Tıpkı yukarıdaki uygulamada olduğu gibi bu uygulamda telefonunuzdaki yinelenen görselleri temizlemenize olanak sağlayacaktır. Çalışma mantığı, diğer uygulamalarla aynıdır. Uygulamaya izin verdikten sonra, telefonunuz kısa bir süre içerisinde taranacak ve aynı dosyalar önünüze getirilecektir. Bunlardan dilediğinizi silebilir ve telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

Google Play İndirme Linki

Google Files

Google Files, Android’de yinelenen fotoğrafları silmek için kullanabileceğiniz harika bir uygulama. Bu uygulama sayesinde, mobil cihazınızda yer açabilir ve yalnızca fotoğraflar değil, yinelenen dosyaları da telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken gereken izinleri vermek ve bu işlemi Google Files’in sizin için yapmasını beklemektir.

Google Files, benzer ve tekrarlanan fotoğrafları silmek ve Android’de yer açmak için harika bir uygulamadır. Hepsinden iyisi, size her dosyanın konumunu ve her birinin boyutunu gösterir. İsterseniz otomatik olarak silebilirsiniz veya silmek istediğiniz dosyayı seçebilirsiniz.

Bu da yetmezmiş gibi çok büyük dosyaları ve çok fazla yer kaplayan uygulamaları otomatik olarak algılar. Ekran görüntülerinin veya dosyaların içeriğini temizlemenize yardımcı olur.

Google Play İndirme Linki

Duplicate File Remover

iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir, Duplicate File Remover güçlü bir uygulamadır. Her türlü yinelenen dosyayı kaldırır. Akıllı telefonunuza veya tabletinize yükleyebilirsiniz.

Onları bulun, gruplandırın ve silin. Tüm bu yinelenen kişileri, ekran görüntülerini, benzer fotoğrafları veya dosyaları otomatik olarak temizleme sistemidir.

Diğerlerinden farklı olarak bu uygulama galerinizdeki tüm fotoğrafları, konumlarına göre guruplandırır. Ve bu da ortaya çıkabilecek karmaşayı önler. Söz konusu uygulama her iki işletim sistemi için de ücretsizdir. Yani bu fotoğraf temizleme uygulamasını hem Android hem de iOS yüklü iPhone telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Play İndirme Linki

Duplicate Files Fixer and Remover

Listemizdeki son uygulama, Duplicate Files Fixer and Remover isimli uygulamadır. Bu uygulama yalnızca yinelenen resimleri silmekle kalmaz ayrıca, dosyaları, videolar, belgeler, veya yinelenen kişileri de sizin için tespit eder.

Bu uygulamanın çalışması çok basit ve sezgiseldir, bu nedenle onu kullanm anız birkaç dakikadan fazla sürmez. Duplicate Files Fixer and Remover her dosya türünü ayrı ayrı ayrıştırır ve onu son derece özel hale getirir.

Bulunan çift ​​dosya ile birlikte size onun kapladığı konum ve boyut ile bir önizleme sunar, böylece silmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Dilerseniz bu dosyalar için hangi klasörleri tarayıp tarayamayacağını seçebilirsiniz.

Google Play İndirme Linki

Artık tüm bu yinelenen fotoğrafları silebilir ve telefonunuzda hızlı, kolay ve otomatik olarak yer açabilirsiniz. Bu makaleyi beğendiyseniz, mobil cihazınızda performansı artırmak ve bellekten tasarruf etmek için 2021’deki en iyi mobil temizleyicilere göz atmayı unutmayın.