Haber

Telegram yeni güncelleme ile birlikte Grup Görüntülü Görüşme, Hareketli Arka Planlar ve bir dizi yeni özellik kazandı

WhatsApp rakip uygulaması Telegram, gelişini duyurduktan bir yıl sonra çıkan son güncellemesinde akıllı telefonlar, tabletler ve masaüstleri için grup görüntülü görüşme desteğini tanıttı. Kullanıcı artık bu yeni özelliği grup sesli konuşmalarını görüntülü aramalara dönüştürmek için kullanabilir

Telegram, grup görüntülü görüşme özelliğini tanıtarak Facebook Messenger, WhatsApp ve Apple’ın FaceTime gibi uygulamaların özelliklerini üstlenecek.

Telegram’ın yeni güncellemesi ayrıca animasyonlu arka planlar, yeni mesaj gönderme animasyonları, yeni animasyonlu emoji, botlar için özel menü düğmesi, Ekran Paylaşımı, Sesli Sohbetlerde Gürültü Bastırma ve daha pek çok yeni özellik getirdi.

Grup Görüntülü Arama özelliği, son altı ay içinde uygulamanın üçüncü büyük sesli sohbet güncellemesidir.

Grup Görüntülü Sohbet seçeneği şu anda sesli sohbete katılan ilk 30 kişi için kullanılabilirken, kullanıcılar sınırsız sayıda katılımcı ile grup sesli aramaları yapabilir. Ancak Telegram, yakında bu sınırı artırmaya söz verdi.

Telegram çoklu görüntülü görüşme

Grup görüntülü görüşme özelliği, Telegram’ın getirdiği en önemli güncellemedir ve kullanıcıların grup sesli görüşmelerini görüntülü görüşmeye aktarmalarına olanak tanır.

Grup görüntülü arama yapmak için, kullanıcıların videolarını açmak için grup sesli aramasında kamera simgesine dokunmaları yeterlidir.

Kullanıcılar görüntülü aramayı etkinleştirdikten sonra, grup üyelerinizden birini videolarını önden görmesi için sabitleyebilirsiniz.

Etkinleştirildiğinde, grup üyelerinizden birini videolarını ön tarafta görmesi için sabitleyebilirsiniz. Telegram ayrıca kullanıcılar için bir ekran paylaşma seçeneği sunar.

Ekran paylaşımı seçeneğini kullanmak için, kullanıcıların menü düğmesine dokunması, ardından ekran paylaşımı seçeneğine ve ardından uygulama iznine basması gerekir.

Tablet ve Masaüstü desteği

Tablet ve masaüstü kullanıcıları daha fazla ekran alanına sahiptir ve daha fazla görüntüleme seçeneği sunar. Telegram’a göre yan paneli açabilir ve video ızgarasının bölünmüş ekran görünümünü ve hem dikey hem de yatay yönlendirme için optimize edilmiş katılımcı listesini görebilirler.

Masaüstü bilgisayar kullanıcıları ayrıca, grup görüntülü aramaları sırasında katılımcıların geri kalanını tüm ekranı göstermek yerine yalnızca tek bir kişiyi/programı yayınlamalarına izin verecek olan seçici ekran paylaşımına sahip olacaklar. Masaüstü kullanıcıları, ekranlarını paylaştıklarında üyelerin otomatik olarak sabitlenmesini de sağlar.

Öte yandan, sesli sohbetler, kullanıcıların simge durumuna küçültmeden yazıp konuşmalarını sağlamak için masaüstlerinde ayrı bir pencerede sunulacak.

Telegram, sesi daha net hale getirmek için sesli sohbetlerde gürültü bastırma özelliğini doğaçlama yaptı. Ancak kullanıcılar, görüşmede kasıtlı olarak bir miktar ortam gürültüsü istemeleri durumunda gürültü bastırmayı devre dışı bırakabilirler.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber