TikTok’a indirmeden nasıl girilir? | İndirmeden İzle

Bu yazıda size adım adım, indirmeden TikTok’a nasıl girilir, giriş yapmadan TikTok videoları nasıl izlenir göstermeye çalışacağız. Şayet siz de TikTok videolarına ilgi duyuyor ve bu videoları kendi sitesi üzerinden izlemek istiyorsanız, uygulama indirmeden ve TikTok hesabı açmadan bunu gerçekleştirebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

TikTok’a girmek için hesap açmak gerekli mi?

Şayet günümüzün en yaygın sosyal medya platformlarından bir tanesi olan TikTok’ta birileri ile etkileşime girmek, video çekmek, yorum yapmak veya beğenmek veya birini takip etmek istiyorsak hesap açmamız gerekiyor. Fakat TikTok’ta neler olup bittiğine göz atmak istersek bunun için, bir hesap oluşturmamıza gerek yok. Bu şekilde videoları izleyebilir ve az da olsa bazı sınırlı sayıda özelliğe erişim sağlayabiliriz.

Uygulamayı indirmeden TikTok’a nasıl girilir?

Bir masaüstü tarayıcısı aracılığıyla

TikTok, Instagram’dan farklı olarak mobil cihazlara yönelik bir platform olsa da masaüstü tarayıcıdan da erişebiliyoruz. Bunun için yalnızca TikTok.com web sitesini ziyaret etmemiz yeterli. Bir mobil cihazdan değil, bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan erişimin bize sunduğu ana avantaj, platformda bir hesabımız yoksa, Web Chrome Mağazasında bulunan farklı uzantıları kullanarak videoları veya diğer her türlü içeriği kolayca indirebilmemiz. Bunun için Chormium tabanlı tarayıcınıza TikTokFull eklentisini kurabilir ve masaüstü üzerinden TikTok videolarını kolay bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bir mobil tarayıcı aracılığıyla

TikTok’da bir hesap açmadan mobil cihazlar üzerinden bir tarayıcı ile de erişmek mümkündür, ancak amacımız beğendiğimiz videoları indirmekse, bir bilgisayardan yapmamız gerekecek, zira yukarıda bahsettiğimiz video indirme uzantısı Chrome’un mobil tarayıcısı için geçerli değildir.

Bağlantı yoluyla

Play Store’da bulunan resmi uygulamayı indirmek zorunda kalmadan TikTok’a erişmek için başka bir seçenek kullanıcıya veya gönderiye bir bağlantıya tıklamaktır. Tabii ki yayınlarla etkileşimde bulunmak istiyorsak, geçici de olsa bir hesap oluşturmamız gerekiyor. Bağlantı yoluyla yapılan işlem, giriş yapmadan Twitter tarafından sunulana veya Facebook tarafından sunulana benzer.

Uygulama mı web erişimi mi daha fazla veri tüketiyor?

Hem web üzerinden hem de uygulama üzerinden erişim aynı oranda veri tüketir. Dolayısıyla dilerseniz TikTok uygulamasını indirin dilerseniz indirmeyin hemen hemen aynı oranda internetiniz gidecektir.

TikTok verilerinin tüketimini azaltmak istiyorsanız, mevcut ve gerçekten işe yarayan tek seçenek Chrome tarayıcıyı kullanmaktır. Chrome, yerel olarak etkin olan ve aşağıdaki gibi çalışan bir işlev olan tarama verilerini kaydetmemize olanak tanıyan bir işlevi entegre eder:

  • Bir web sayfasını ziyaret ederken, içeriğin görüntülenmesinden Google’ın sunucuları sorumludur ve hem görüntüleri hem de videoları sıkıştır.
  • Bu sıkıştırılmış resimler ve videolar cihazımıza gönderilir, bu nedenle, özellikle videoların pratikte tek içeriği olduğu bu sosyal ağda önemli bir veri tasarrufunu temsil eder.

Uzun bir süreç gibi görünse de, bu saniyeler içinde yapılır ve TikTok’a erişmek için Chrome’u kullanmakla doğrudan uygulamayı kullanmak arasındaki farkı neredeyse hiç fark etmeyeceksiniz. Elbette, bir Wi-Fi ağına her bağlandığınızda, mümkün olduğunda Android uygulamasını kullanmanız tavsiye edilenden daha fazlasıdır.