Nasıl Yapılır

Tinder eşleşme nasıl olur, nasıl çalışır?

Tinder ile ilgili bu yazımızda, uygulamanın sahip olduğu matematik sisteminin lehinize olması için size rehberlik etmeye çalışacağız. Zira bugün piyasadaki en iyi flört uygulamasında başarı oranınızı artırmak oldukça önemli bir konu.

Flört uygulamaları dünyasında kaybolmamak ve doğru yoldan başlamak için, size bir sonraki adımda öğreteceğimiz bu adımları izlemeniz yeterli olacaktır. İyi bir kullanım, aradığınız kişiyi daha hızlı ve doğru bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır.

Tinder nedir ve nasıl çalışır?

Hepinizin bildiği üzere Tinder bir eşleşme, arkadaş bulma ve flört uygulamasıdır. Uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak onu Google Play Store veya Apple App Store üzerinden indirmeniz gerekmektedir. Ardından Facebook hesabınız ile giriş yaparak Tinder’a doğrudan kayıt olabilirsiniz.

Uygulamaya girdiğiniz anda kişileri veya profilleri görmeye başlayacaksınız, daha çok fotoğraflarıyla, verileriyle, yaşlarıyla ve açıklamalarıyla kısacası profillerini ve biyografilerini göreceksiniz. Tüm bunlara ek olarak, kişinin son zamanlarda aktif olup olmadığını da görebileceksiniz, fotoğrafının yanında bir gösterge belirecek. Karşınıza gelen kişiyi beğenirseniz onunla ilgili diğer bilgilere bakabilecek ve beğenmediğiniz takdirde kaydırarak daha farklı kişileri görebileceksiniz.

Eşleşmeyi Arttırmak İçin Tüyo ve İpuçları

İyi bir Tinder profili oluşturun

Gelelim Tinder hakkında merak ettiklerinize, uygulamada başarılı olmak için iyi bir profil oluşturun. Aşağıda açıklayacağımız şu adımları izleyerek başlayın:

 • Fotoğraflarınızı Tinder’a yükleyin: Bu, Tinder profilinizin en önemli bölümlerinden biridir, her şeyin önce gözden geçmesi gerekir. En fazla 9 fotoğrafa sahip olabilirsiniz ve bunun için sadece + düğmesine basmanız ve galerinizdeki fotoğrafları seçmeniz veya hatta Facebook ve Instagram’ı bağlamanız yeterli olacaktır. Ayrıca Akıllı Fotoğrafları etkinleştirebilirsiniz ve Tinder, diğer kullanıcıların beğenisine ilişkin istatistiklerine göre en iyi profil fotoğrafını seçer. Bu çok iyi bir seçenek.
 • Hakkımda: Gelecekteki aşkınızın dikkatini çekmek için kendinizi satmanın zamanı geldi. 500 karakterle kim olduğunuzu ve ne aradığınızı açıklamanız gerekir. Hobilerinizi veya kendinizle ilgili merak ettiğiniz şeyleri gösterme fırsatını da yakalayabilirsiniz.
 • Biyografi: Abartmadan ve gerçeklikten çok da ayrılmadan kendinizi tanıtın. Sonunda, müstakbel bey veya hanımefendinizin dikkatini çekmeye devam etmelisiniz. Nasıl olduğunuzu ve nelerden hoşlandığınızı açıklamak için 500 karakteriniz var. Son bir öneri olarak, Instagram kullanıcınızı eklemenizi öneririz, böylece biri sizi beğenir ama bulamazsanız sizi ekleyebilir ve sizinle konuşabilirler. Bir sürpriz yaşayabilirsiniz.
 • Ayrıca burada ekleyebileceğiniz farklı alanlar da var. İlgi alanları, futbol veya partiler, ayrıca çalıştığın yer, örneğin üniversiteniz veya enstitünüz veya hatta işinizi , çalıştığınız şirketi veya eğitiminizi ekleyebilirsiniz. Birini tanımaya başlamak ve sizi tanımasını sağlamak bu tür bilgiler iyidir. Ayrıca bir yerdeyseniz ancak başka bir yerde yaşıyorsanız. Yaşadığınız yeri de koymaktan zarar gelmez. Tüm bilgilerin faydalı olduğunu, önemli olduğunu unutmayın.
 • Spotify: En sevdiğiniz şarkıyı ekleyin, şarkı Tinder profilinin altında görünecektir. Başka bir ortak noktanız olabilir. Buna ek olarak, Tinder hesabınızı Spotify hesabınızla bağlayarak diğer kişilerin ne dinlediğinizi görmelerini sağlayacak ve böylece sizi daha fazla tanımaya başlayabilecekler.
 • Etkinlik ayarları: “Etkinliğimi Paylaş” düğmesini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. İçeride fotoğraflar, biyografi, çalışmalar, iş, şarkı veya Spotify sanatçıları arasında hangi bölümleri paylaşacağınızı seçebilirsiniz. Etkinlik, Facebook veya Instagram zaman çizelgesi gibi olacaktır. Sizin hakkınızda ne kadar çok şey görürlerse, konuşma olasılığı o kadar artar.

Son dokunuşunuzu yapmayı unutmayın aktivite ayarları, Etkinliğinizin butonunu etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabileceksiniz ve özellikle tüm profilinizden ne paylaşacağınızı, böylece sizi ilgilendiren şey buysa gizlilik geçerli olur, ancak gizlilik aramak için Tinder’a girmek garip bir şey değil mi? ?

Tinder profilinizi doğrulayın

Muhtemelen Tinder’da gezinirken ve orayı keşfederken, karşılaştığınız birçok profilin, sanki Instagram veya Twitter’dan doğrulanmış gibi mavi bir onay işaretine sahip olduğunu göreceksiniz. Diğer kişilerin bunu görmesini sağlamak için buna siz de sahip olabilirsiniz. Bu karşı tarafa bir güven aşılayacaktır. Bu o profilin arkasındaki kişinin gerçekten siz olduğunuzun bir işaretidir.

Tinder Hesap Nasıl Doğrulanır (Mavi Tik)

Tinder hesabınızı doğrulamak ve profilinize mavi bir tik işaretinin eklenmesini isterseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede Tinder hesap doğrulama işlemini gerçekleştirebilirisniz.

 1. Tinder uygulamasını açın ve sizi profilinize götüren simgeye dokunun.
 2. Adınızın ve yaşınızın yanında bulacağınız gri onay işaretine tıklayın.
 3. Şimdi Uygulamanın sizden yapmanızı istediği tüm süreci başlatmak için ‘Profilinizi doğrulayın seçeneğine tıklayın.
 4. Bunu başarmak için belirli bir şekilde iki selfie çekmeniz gerekecek, uygulama size nasıl yapmanız gerektiğini anlatıyor, merak etmeyin.
 5. Şimdi onaylayın ve İnceleme için gönder’i seçin.
 6. Son olarak, sadece profilinizin doğrulanmasını beklemeniz gerekiyor ve daha sonra mavi kontrole ulaştığınızı göreceksiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.