Haber

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Yakında Beta’da; İşte Özellikler ve Ayrıntılar

WhatsApp bir süredir çoklu cihaz desteği üzerinde çalışıyor. Hatta Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in özelliği onayladığını ve önümüzdeki bir veya iki ay içinde kullanıma hazır olacağını söylediğini gördük. Ve şimdi, WhatsApp’ta çoklu cihaz desteği hakkında birkaç önemli ayrıntı çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Farkında olmayanlar için, WhatsApp’taki çoklu cihaz desteği, kullanıcıların WhatsApp hesaplarına birden fazla cihaz bağlamasına ve kullanmasına izin verecek. Ana cihaz internete bağlı olmadan, WhatsApp’ı bir masaüstünde veya başka bir bağlantılı cihazda kullanmalarına izin verecek.

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği: Bilmeniz Gereken Her Şey

Yakın zamanda WABetaInfo sitesinde yer alan bildiriye göre, WhatsApp, çoklu cihaz beta sürümünün ilk sürümünü yalnızca WhatsApp Web, Masaüstü ve Portal için yayınlayacak. Bu, esasen, kullanıcıların henüz başka bir mobil cihazı (Android veya iOS) WhatsApp hesaplarına bağlayamayacakları anlamına gelir. Özellik, başlangıçta yukarıda belirtilen platformlara özel olacak.

Bu, WABetaInfo tarafından paylaşılan ve kullanıcıların şunları yapabileceğini belirten yakın tarihli bir ekran görüntüsü ile doğrulandı. WhatsApp hesaplarına dört adede kadar ek cihaz bağlayabilir ve sadece “1 telefon aynı anda kullanılabilir.

WhatsApp çoklu cihaz desteği

Ayrıca, kullanıcılar ek cihazları WhatsApp hesaplarına bağladıktan sonra, WhatsApp’ı web, masaüstü veya Portal cihazlarında kullanmak için artık birincil cihazda çevrimiçi kalmalarına gerek kalmayacak. Rapora göre birincil cihazın internet bağlantısı 2 aya kadar kesilebilir.

Ayrıca, çoklu cihaz desteği, denemek isteyenler için başlangıçta bir beta özelliği olarak yayınlanacak. Bununla birlikte, beta döneminde kullanıcılar, cihazlarında eski bir WhatsApp sürümünü kullanan diğer kullanıcılara mesaj gönderemez veya onları arayamaz.

Tahmin edebileceğiniz gibi, WhatsApp önümüzdeki birkaç ay içinde çok popüler mesajlaşma uygulaması için çoklu cihaz desteğini kademeli olarak sunmayı hedefliyor. Evet, resmi sürümünden önce özellik hakkında daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber