HaberUygulamalar

WhatsApp Sonunda Mesajlara Tepki Verme Özelliğini Getiriyor

WhatsApp Sonunda Mesajlara Tepki Verme Özelliğini Getiriyor

WhatsApp şüphesiz en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir ve şu anda bir mesaja yanıt vermenin tek yolu bir mesaj göndermektir. Elbette, onu sesli mesajla yanıtlayabilir veya kişiyi doğrudan arayabilirsiniz, ancak Facebook’a ait diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak, mesaja tepki veremezsiniz. Fakat, bu yakında değişebilir.

WhatsApp Mesajlarına emojilerle tepki vermek mümkün olacak

Haberin kaynağı, WhatsApp’ın mesajlaşlara tepki verilebilmesi için bir takım çalışmalar yaptığını gösteriyor. Özellik henüz mevcut değil, ancak Signal’de olduğu gibi çalışacak gibi görünüyor. Kullanıcılar emojiler şeklinde “tepkiler” verebilecekler. Bu, kullanıcılara gerçek mesajı göndermeden bir mesaja karşı duygularını ifade etmeleri için alternatif bir yol sağlayacaktır.

WhatsApp özelliklerinin çoğunda olduğu gibi, bu özelliği WhatsApp’ın eski bir sürümünde bulamayacaksınız ve en son sürüme yükseltmeniz gerekecek.

WhatsApp mesaja tepki verme özelliği o kadar büyük bir yükseltme olmayacak muhtemelen. Ancak, bir süredir WhatsApp’ta aradığımız bir özellik olduğu için nihayet uygulamaya geçmesi sevindirici bir durum.

Özelliğin WhatsApp’ın son sürümüne ne zaman geçeceğinden emin değiliz. Yine de, WhatsApp’ın yeni özellikler sunmak için yorulmadan nasıl çalıştığı göz önüne alırsak, bunun birkaç hafta içinde gelmesi mümkün.

WhatsApp’a tepki eklemek küçük bir özellik gibi görünse de aslında dağınıklıktan kurtulmanıza yardımcı olan kullanışlı bir özellik. Bazen, bir mesajı yanıtlamak için geç olabilir. Ancak yine de mesaja tepki vermek istenebilir. Tepkiler bu konuda yardımcı olacaktır. Ek olarak, kullanıcıların bir mesaja tepki vererek konuşmaları sonlandırmasına izin vererek, diğer kişinin ani bir son hakkında daha az garip hissetmesini sağlar.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber