Haber

WhatsApp Yeni Bir Topluluk Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek için mesajlaşma platformuna çok sayıda yeni özellik ekliyor. Bu yılın başlarında, XDA Geliştiricileri tarafından keşfedilen özelliğe göre, uygulama yeni bir “Topluluklar” özelliği üzerinde çalışıyor. Şimdi, ise WABetaInfo sitesi, son raporunda bu özelliğin varlığına işaret ediyor.

WABetaInfo’nun son raporuna göre, WhatsApp’taki Topluluklar özelliği şu anda geliştirme aşamasındadır ve gelecekteki bir güncellemeyle iOS ve Android için WhatsApp beta sürümünde kullanıma sunulacaktır. Ancak, beta test kullanıcıları için henüz yayında değil.

Topluluklar özelliği öncelikle WhatsApp gruplarının bir uzantısı olacaktır. Bununla birlikte, mesajlaşma platformundaki grupların aksine, WhatsApp’taki Topluluklar, yöneticilere onlar üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak, birden fazla grubu birleştirmelerine ve onları birleşik bir çatı altında toplamalarına olanak tanır.

WhatsApp’ın Topluluklar özelliği hakkında şu an için çok fazla bilgi bulunmasa da rapor, sohbetlerin uçtan uca şifreleneceğini söylüyor. Ayrıca Topluluk profil simgesi de standart yuvarlak profil simgelerinden farklı olacaktır. Bu yılın başlarında Android için WhatsApp beta (v2.21.21.7) ile yanlışlıkla sızdırılan bir biçim olan yuvarlatılmış köşelerle kare şeklinde olacaklar. Topluluklar özelliğinin önizlemesine hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

WhatsApp Yeni Bir Topluluk Özelliği Üzerinde Çalışıyor; İşte İlk Bakış

Yöneticiler, kullanıcıları bir topluluğa katılmaya davet edebilir veya onları platformdaki ilgili topluluklara manuel olarak ekleyebilir. Aksi takdirde kullanıcılar, yöneticiler tarafından gönderilen bir “Topluluk Davet Bağlantısı” kullanarak WhatsApp’taki Topluluklara da katılabilirler. Ayrıca yöneticiler, kullanıcıların Topluluklarına kolayca katılmaları için QR kodu olarak bir “Topluluk Davet Bağlantısı” paylaşabilecek.

WhatsApp Yeni Bir Topluluk Özelliği Üzerinde Çalışıyor; İşte İlk Bakış

Şimdi, WhatsApp’ta Topluluklar özelliğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte, yakında gelecek bir güncelleme ile beta test kullanıcıları için gelmesi bekleniyor. Ancak, WhatsApp’ın özelliği kitlelere sunmadan önce iyileştirmesi biraz zaman alabilir.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber