Haber

Windows 11, Amazon App Store aracılığıyla Android uygulamalarını destekleyecek

Microsoft, Windows 11’in Android uygulamalarını Amazon App Store üzerinden destekleyeceğini duyurdu.

Uygulamalar yerel olarak yüklenecek, yani Görev Çubuğu ve Başlat menüsünde görünecek ve akıllı telefonunuzun çalışmasını gerektirmeyecek.

Microsoft fazla ayrıntıya girmedi, ancak Windows 11’deki Android uygulamalarının Microsoft’un Linux 2 için Windows Alt Sistemi tarafından desteklenmesi muhtemel. Windows Central, bu uygulamaların Microsoft Store’da keşfedilebileceğini bildirdi.

Raporda, Amazon uygulamaları Google Play’i desteklemese de, uzun vadeli planın Microsoft’a daha fazla Android mağazası eklemek olduğu belirtildi.

Bu, Amazon’un tek başına nihai hedef olmadığı için Samsung ve hatta Google Play’in yolda olduğu anlamına gelebilir, diye ekledi.

Bu haberin yanı sıra Microsoft, Windows’taki herhangi bir uygulama için açık bir mağaza olmaya odaklanan yepyeni bir Microsoft Store uygulamasını da tanıttı.

Şirkete göre, Windows 11 ayrıca Teams aracılığıyla arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı kurmanın daha doğal bir yolunu sunarak, kullanıcıların anında sesini kapatıp açmasına veya doğrudan görev çubuğundan sunum yapmaya başlamasına olanak tanır.

Yeni işletim sistemi, Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme olacak ve “bu tatilde” kullanıma sunulacak.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber