Oyun

WWE’den Booker T, Call of Duty’ye Karşı Davayı Kaybetti

2019’da WWE Hall of Famer Booker T, video oyunu yayıncısının bir karakter yarattığını iddia ederek Activision’a dava açtı. Call of Duty: Black Ops 4 Bu, GI Bro olarak bilinen daha önceki güreşçi kişiliğine benziyordu. Davanın kendisi o zamandan beri standart yasal süreçlerden geçiyor ve bu hafta itibariyle davanın sonucu nihayet Activision lehine geldi.

24 Haziran’da Teksas’ta yapılan bir davada jüri, Activision’ın David “Prophet” Wilkes olarak bilinen kendi karakterini yaratırken Booker T’nin GI Bro karakterini ihlal etmediğini tespit etti. Kara Operasyonlar 4. Duruşma boyunca Activision’ı temsil eden avukatların ana argümanı, Booker T’nin şirkettekilerin GI Bro’yu belirgin bir şekilde öne çıkaran ve bir çizgi romanı tanıtmak için kullanılan bir tanıtım afişine erişimi olduğuna dair herhangi bir kanıta sahip olmamasıydı. Ek olarak, GI Bro’nun bu posterinin, Activision’ın lehine olan Dwayne “The Rock” Johnson’a dayanan bir fiziği de içerdiği söylendi. Activision avukatı Daralyn Durie, “Jürinin olayları bizim açımızdan göreceğinden çok emindik ve gördükleri için gerçekten mutluyuz” dedi. Reuters.

Bir bütün olarak, Booker T’nin GI Bro karakteri ile Call of Duty’nin David “Prophet” Wilkes’ı arasındaki benzerlikleri görmek kolaydır. Her iki karakter de özellikle korku içerir ve beklediğiniz gibi oldukça büyüktür. Ancak, birbirlerine benziyor olmaları, Booker T’nin söz konusu jürinin kararına göre bir miktar para ile ödüllendirilmeyi hak ettiği anlamına gelmiyor.

Günün sonunda, bu durum Activision için her şeyden çok bir sıkıntı gibi görünüyordu. Aslında, şirketi temsil eden bir avukat, tüm durumu “anlamsız” olarak nitelendirdi. Activision, en üst düzeyde bütünlük içinde oyunlar yaratıyor ve dahil olmak üzere tüm oyunlarımızın geliştirme ve yaratıcı sürecinde yer alan herkesle son derece gurur duyuyor. Call of Duty: Black Ops 4Activision’da dava avukatı olarak görev yapan E. Leon Carter, “Bugün, jüri bu süreci doğruladı.”

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaOyun