Donanım

Xiaomi, Samsung Galaxy Z Flip Benzeri Katlanabilir Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi Çevirmeli Telefon

Xiaomi, bu yılın başlarında ilk katlanabilir akıllı telefonu Mi Mix Fold’u piyasaya sürdü. Xiaomi’nin yeni katlanabilir akıllı telefonu henüz bazı ülkelere ulaşmadı. Mi Mix Fold’un Türkiye’de piyasaya sürülmesiyle ilgili resmi bir açıklama yok. Bu arada Xiaomi, başka bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Çinli akıllı telefon devi, bir sonraki katlanabilir akıllı telefon tasarımı için patent başvurusunda bulundu. Ekli resimlere göre, cihaz kapaklı bir katlanabilir tasarıma sahip olacak gibi görünüyor. Xiaomi, yeni kapaklı katlanabilir akıllı telefonla ilgili herhangi bir ayrıntıyı henüz resmi olarak açıklamadı. Bu arada, CNIPA’da tespit edilen Xiaomi katlanabilir akıllı telefon patent tasarımına bir göz atalım.

Xiaomi, Samsung Galaxy Z Flip benzeri tasarıma sahip yeni katlanabilir akıllı telefonu üzerinde çalışıyor

Xiaomi yakında yeni bir katlanabilir akıllı telefon çıkarabilir. Şirket, CNIPA’da kapaklı katlanabilir telefon tasarımı için patent başvurusunda bulundu. Patent belgesine eklenen görseller, cihazın tasarımını ve katlanabilir form faktörünün uygulamasını gözler önüne seriyor.

Xiaomi flip telefonun kapaklı katlanabilir bir tasarıma sahip olacağını ortaya koyuyor. Tasarım, 2020’de piyasaya sürülen Galaxy Z Flip’e benziyor. Samsung, Ağustos ayında piyasaya sürüleceği söylenen yeni bir Flip 3 üzerinde de çalışıyor.

Patente geri dönersek, görüntüler ekranın sol üst köşesinde hap şeklinde bir oyuk olacağını ortaya koyuyor. Menteşe, kenarların her iki tarafında bulunur. Ayrıca ekranın etrafında biraz kalın çerçeveler var. Arkada, üçlü kamera kurulumunu barındıran devasa bir dairesel kesim var. LED flaş, arka panelin sol üst köşesinde yerini bulmuş görünüyor. Sağ kenarda güç ve ses tuşları bulunur. Mi’nin katlanabilir telefonunun yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcıya sahip olması muhtemel. Patent görüntüleri, gelen aramaları ve bildirimleri kontrol etmek için kullanılabilecek ikincil bir ekran belirtisi göstermiyor.

Diğer ayrıntılar, SIM tepsisi ile alt kenardaki hoparlör ızgarası arasında bir USB Type-C kesmesi içerir. Patent görüntülerinde 3.5 mm kulaklık jakı kesmesi eksik. Görünüşe göre Mi Flip telefon özel bir ses jakı ile gelecek.

Kapaklı katlanabilir telefonun özellikleri bilinmiyor. Bunu yazarken, bu cihazın resmi olarak piyasaya sürüldüğüne dair bir haber yok. Aşağıdaki patent belgesinde daha fazla ayrıntıyı kontrol edebilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaDonanım