EğlenceHaber

Yeni bilim kurgu dizisi Foundation nerden ve nasıl izlenir?

50 yıllık bir bilim kurgu destanı Apple TV Plus’a geliyor. Ve bugün itibari ile Foundation dizisininin uzun zamandır beklenen uyarlamasını internetten çevirimiçi olarak nasıl izleyebileceğinize dair tüm ayrıntılara sahibiz.

Foundation Konusu ve İncelemesi

İlk olarak 1942 ile 1950 arasında bir dizi kısa öykü olarak ve daha sonra üç koleksiyon olarak yayınlanan ünlü bilim kurgu yazarı Isaac Asimov’un Foundation serisi, Galaktik İmparatorluğun çöküşü sırasında insanlığı kurtarmak ve medeniyeti yeniden inşa etmek için bir yolculuğa çıkan bir grup sürgünün hikayesini anlatan yedi romandan oluşuyor.

Apple TV Plus’taki yeni dizi Asimov’un romanlarından uyarlansa da, yazar ve yürütücü yapımcı David S. Goyer, Foundation’ı beyazperdeye uyarlamak için bazı bölümleri atlamak zorunda kalacağını başından beri söylüyordu.

Kuruluş, 12.000 yıl sonra, insanlığın galaksiye yayıldığı ve otoriter Galaktik İmparatorluğun yönetimi altında olduğu bir zamanda başlar. Bununla birlikte, matematikçi Hari Seldon (Jared Harris), geleceği olasılık terimleriyle tahmin etmesine izin veren psikotarih adı verilen bir algoritmik bilim geliştirmiştir. Seldon, teorisini Galaktik İmparatorluğun çöküşünü ve sonrasında meydana gelecek kaosu tahmin etmek için kullanır.

Galaktik İmparatorluğun düşüşünü durdurmaya çalışmak yerine, onun yerini alacak yeni bir toplum kurmak için mükemmel zamanı ve yeri belirlemek için bir plan oluşturmak için psikotarihi kullanır. Bir imparatorluğun çöküşünden sonra yeniden inşası normalde yaklaşık otuz bin yıl alırken, Seldon, yaşayan en büyük bilim adamları, mühendisler ve tarihçilerden oluşan Vakfı oluşturarak bunu sadece bin yılda yapmanın bir yolunu bulur.

Vakıf üyeleri daha sonra, bir milenyum geçtikten sonra ikinci bir imparatorluğun yükselebilmesi için insanlığın tüm bilgisini içeren bir antolojiyi korumaları gereken Terminus adlı uzak bir gezegene gönderilir.

İster Isaac Asimov’un çalışmalarının hayranı olun, ister bir sonraki büyük bilim kurgu dizisini arıyor olun, size dünyanın her yerinden Foundation’ı nasıl izleyeceğinizi göstereceğiz.

Foundation ne zaman ve nerede Yayınlanacak

Yeni bilim kurgu dizisi Foundation, 24 Eylül Cuma günü Apple TV Plus’ta prömiyer yapacak ve ilk iki bölümü aynı anda izlenebilecek. Gösterinin birinci sezonunda kalan sekiz bölüm, her Cuma Apple’ın yayın hizmetinde haftalık olarak yayınlanacak.

Foundation nasıl izlenir ?

Apple, yeni bir iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV veya Mac satın aldığınızda bir yıllık Apple TV Plus’ı ücretsiz olarak sunarken, o zamandan beri bu teklifi bir yıllığına değiştirdi. Eskiden olduğu kadar tatlı bir anlaşma olmasa da, yeni bir Apple cihazı almak, Foundation’ı Apple’ın akış hizmetinde ücretsiz olarak izlemenize olanak tanır.

Şayet ücretsiz bir aboneliğini yoksa o halde Apple TV Plus abonesi olmanız ve bu aboneliğiniz kapsamında bu diziyi izlemeni mümkün hale gelecektir. Bunun için tek yapmanız gereken Apple tarafından oluşturulan canlı yayın akış hizmeti Apple TV Plus’ın web sitesini ziyaret etmek ve tıpkı Netflix’de olduğu gibi sizin için uygun paketlerden bir tanesini tercih ederek bu platforma abone olmaktır.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaEğlence