Haberİnceleme

Yeni Huawei Watch 3 akıllı saat tanıtıldı; Özellikleri ve Fiyatı

Huawei, Watch 3 isimli yeni nesil akıllı saat modelini resmen tanıttı. Önceki modellerden farklı olarak, yeni Huawei Wathc 3 HarmonyOS işletim sistemini satın aldı. Bu nedenle harici uygulamalar yüklemek mümkün oldu. Akıllı saat 2 versiyonda mevcuttur. Sıradan model ve profesyonel model. Huawei Watch 3, arayüzle etkileşim kurmanın yeni bir yoluna sahip. Bu yöntem, saatin kenarındaki hareketli bir düğmeye dayanmaktadır. Pro modeli birinci sınıf malzemeler kullanır. Buna titanyum gövde, safir cam ve seramik panel dahildir.

Daha önce de belirtildiği gibi, akıllı saat HarmonyOS üzerinden çalışır. Akıllı saat sistemindeki görsel değişiklikler arasında yeni ve akıcı animasyonlara sahip sistem simgeleri yer alıyor. Ayrıca Huawei’nin akıllı saati App Gallery isimli Huawei’nin uygulama mağazasına entegre edilmiştir. Mağaza, özellikle akıllı saatler için optimize edilmiş uygulamalara sahip olacak. Huawei Watch 3, gelişmiş akıllı telefon kamera kontrollerine sahiptir. Yani, daha önce akıllı saatler bir akıllı telefon kamerasında çekim düğmesi olarak kullanılıyorsa, şimdi onlarla yakınlaştırmayı ve odaklamayı kontrol etmek, çekim modunu değiştirmek ve çekilen fotoğraflara bakmak mümkün.

Saatler, fiziksel aktiviteyi izlemenin yanı sıra kalp atış hızını, kandaki oksijen seviyelerini, stres seviyelerini, uyku evrelerini ve sıcaklığı da ölçebilir. Rapora göre Huawei Watch 3, cilt sıcaklığının sürekli olarak ölçülmesini sağlayan sensörlerle donatılmış, piyasadaki ilk akıllı saat. Akıllı saatlerde eSIM 4G destek mevcuttur. Bu durumda, her akıllı telefon ve saatte bir numara kullanılır. Kullanıcı, akıllı telefon kullanmadan saat üzerinden gelen aramaları cevaplayabilir.

Ayrıca akıllı saatler temassız ödemeler için tasarlanmıştır. NFC ayrıca bir modül ile donatılmıştır. Standart Huawei Watch 3, tek şarjla normal modda 3 gün, Pro modeli ise 4 gün çalışabilir. Saatlerce enerji tasarrufu modu vardır. Bu mod, basit bir kullanıcı arabirimi kullanır ve bir dizi özellik devre dışı bırakılır. Bu durumda normal model 14 gün, Pro model ise 21 gün çalışabilir. Huawei Watch 3, 11 Haziran’da Çin’de satışa çıkacak. Normal model 410 dolara, Pro modeli ise 516 dolara satılacak. Küresel saat satışları daha sonra gerçekleşecek.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaHaber