AppleHaber

Yeni iPad Mini 6 özellikleri, çıkış tarihi ve tasarımı ortaya çıktı

Apple, Nisan ayının başlarında yeni M1 iPad Pro modellerini piyasaya sürdü ve şimdi şirketin daha ince çerçeveli yeniden tasarlanmış bir iPad mini 6 üzerinde çalışıyor olabileceğine dair haberlerimiz var. Sızıntıya göre Apple, iPad mini görünümünü büyük ölçüde değiştirmek istiyor. Yıllar önceki çıkışından bu yana aşağı yukarı aynı tasarımı koruyan cihaz için Apple’ın yeni bir tasarım üzerinde çalıştığı ifade ediliyor.

iPad Mini 6 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Haber, yakın zamanda Jon Prosser’ın iPad mini’nin görüntülerini paylaştığı web sitesinde ortaya çıktı. En son görüntüler, Bloomberg’den Mark Gurman’ın önceki raporuyla aynı doğrultuda. Yeniden tasarlanan iPad mini 6’nın ana ekran düğmesi olmayan daha küçük çerçevelere sahip bir tasarıma sahip olduğu söyleniyor. Üstelik çerçeveler önceki nesil iPad mini modellerine göre daha ince olacağından Apple, Güç düğmesindeki Touch ID’nin yerini değiştirecek. Bu, Apple’ın iPad Air ile yaptığına benzer.

daha ince çerçeveli yeniden tasarlanmış iPad mini 6

Ayrıca Apple’ın geleneksel Lightning bağlantı noktasından USB-C’ye geçeceği de bildiriliyor. Bu, cihazın çok sayıda aksesuarı desteklemesini sağlayacaktır. Ayrıca iPad mini 6’nın “önemli ölçüde geliştirilmiş” bir hoparlöre sahip olacağı da bildirildi. Prosser, yeniden tasarlanan iPad mini 6’nın Apple’ın A14 yonga setinden güç alacağını ve 5G bağlantısını destekleyeceğini belirtiyor. Buna ek olarak, yeni Apple Pencil için de destek getirecek. Ayrıca, cihazlar yıl sonuna kadar Gümüş, Altın ve Siyah olmak üzere üç renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek.

daha ince çerçeveli yeniden tasarlanmış iPad mini 6

Yeni iPad mini 6, yalnızca çerçeveler ve USB-C dışında 206.3mm x 137.8mm x 6.1mm boyutlarına sahip olacak. Bu noktada rapor, görüntüleme boyutuyla ilgili ayrıntıları içermiyor. Mevcut iPad’lerin en yenisi 7.9 inçlik bir ekran boyutuna sahip ve yaklaşmakta olan mini 6’nın 8,5 inç ila 9 inç arasında bir ekran boyutuna sahip olabileceği iddia ediliyor.

Bu bilgilerin hiç biri resmi olarak Apple tarafından açıklanmadığı için şu an tamamen birer iddiadan ibaretler. Gerçekleri tamamen öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple