AppleHaber

Yeni iPad mini 6 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Yeni iPad mini 6 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Apple, birkaç gün önce iPhone 13 serisinin yanı sıra yeni iPad mini 6’yı duyurdu. iPad mini, uzun zamandır beklenen yeniden tasarım ile birlikte geldi. Daha ince çerçeveler, Apple Pencil 2 desteği, yeniden konumlandırılmış Ses düğmeleri, USB-C ve daha hızlı dahili bileşenler de cabasıydı. Yeni iPad mini 6 şimdi, kesintisiz çoklu görev yeteneklerine izin verecek şekilde artırılmış 4 GB RAM ile birlikte geliyor.

iPad mini 6 Artık iPad Air 4 ile Aynı  RAM’e Sahip

iPad mini 6 özellikleri arasında, 4 GB RAM’in yanı sıra en yeni iPhone 13 modelleriyle aynı olan tamamen yeni A15 Bionic çip bulunuyor. Apple, iPad mini 6’ya verdiği RAM miktarını henüz için resmi bir şekilde açıklamasa da, söylentiler ve bir takım işaretler bunu gösteriyor.

A15 Bionic – Hız Aşırtılmış CPU, Değişken GPU Yapılandırmaları, Performans Kazanımları ve Daha Fazla Detay Apple Tarafından Henüz Paylaşmadı

Buna karşılık, iPad Pro, yapılandırmaya bağlı olarak 16 GB RAM’e kadar yükseltilebilir. Apple tarafından satışa sunulan bir diğer iPad modeli iPad Air 4’ün de 4GB RAM’e sahip olduğunu unutmayın. Yeni iPad mini, gelişmiş performans, taşınabilirliğe katkıda bulunan daha küçük bir form faktörü arayanlar için harika bir seçenek olacak. Apple’ın iPad 9’unun tasarım değişikliğine uğramayan tek iPad olduğunu söylemek yanlış olmaz. İnşallah ileride görürüz.

iPad mini6 RAM

Yeni iPad mini 6’nın fiyatı $499 olacak. ABD’deki kullanıcılar 24 Eylül Cuma günü lansmanı yapılacak ürünü Apple sitesinden sipariş edebilecek. Daha fazla bilgi edinildiği anda konuyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşacağız. Şimdilik yeni iPad mini 6’yı kendinize mi almayı düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha FazlaApple