Bir cep telefonunda iki SIM’in olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bir cep telefonunun iki SIM’i olup olmadığı nasıl anlaşılır? Arkadaşlarınız size yeni bir cep telefonu hediye etti. Ve siz de yeni telefonlar hakkında biraz bilgisizsiniz. Yeni telefonunuzun kaç tane SIM girişi olduğunu ve ona kaç adet SIM kartı takılabildiğini merak ettiniz. Bunu öğrenmenin bazı yolları var. Bu yazıda bir cep telefonununda kaç adet SIM kartı girişi olduğunu öğrenmek için yapmanız gerekenleri bir araya getirdik.

Bir cep telefonunda iki SIM’in olup olmadığı nasıl anlaşılır. 

Bu konuda, size vereceğim ilk tavsiye, cihazınızın teknik özelliklerini kontrol etmenizdir.

Ancak bunun nasıl yapıldığını açıklamadan önce, önemli bir şeyi açıklığa kavuşturmama izin verin. Şu anda, yalnızca Android cihazlar çif SIM’i destekler. Bu özellik Apple tarafından üretilen iPhone cihazlarda mevcut değildir.

Tek istisna en son modellerle ilgilidir: iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR. Apple yalnızca bu modellerde birinin kullanılması şartı ile çift SIM desteği sunar. Nano SIM ve Fiziksel SIM gibi.

Teknik özellikleri kontrol edin

Daha önce de belirtildiği gibi, çift SIM desteğinin varlığı, cep telefonunun veri sayfasında belirtilen bir özelliktir. Örneğin telefonunuzu Amazon’dan satın aldıysanız, Ürün adı  Ürün Detayları bölümünde bulabilirsiniz. Orada cihazın tüm özelliklerini göreceksiniz.

Alternatif olarak, üreticinin resmi web sitesinde yayınlanan teknik özellikleri her zaman kontrol edebilirsiniz. Google’da cihazın Teknik özelliklerini telefonun modeli ile birlikte aratarak da bu bilgilere ulaşabilirsiniz. 

IMEI’yi kontrol edin

Herhangi bir nedenle cihazınızın teknik özelliklerinde çift SIM desteği hakkında bilgi bulamıyorsanız, bir cep telefonunun iki SIM’i olup olmadığını aşağıdaki IMEI bilgilerinden de bulabilirsiniz. Sahip olduğunuz telefonun iki IMEI varsa, o çift SIM’li bir telefondur.

IMEI’yi kontrol etmek için uygulayabileceğiniz ilk çözüm, herhangi bir marka ve model cep telefonunda arama ekranında  * # 06 # kodunu girmektir.

Bu yapıldıktan sonra, sahip olduğunuz cep telefonu çift SIM ise, ekranda otomatik olarak Her biri 15 rakamdan oluşan iki IMEI kodu gösterilecektir.

Alternatif olarak, IMEI’yi kontrol etmek için menüden hareket edebilirsiniz.  Telefon hakkında> Durum> IMEI verileri.

Bu noktada, size gösterilecek IMEI kodu cep telefonu: Çift SIM’i destekliyorsa, şu şekilde işaretlenmiş iki farklı IMEI kodu bulacaksınız. IMEI (Yuva 1) Y IMEI (Yuva 2).

Son olarak, bazı durumlarda cep telefonunu fiziksel olarak açıp dahili etiketleri kontrol ederek de IMEI’yi kontrol edebileceğinizi unutmayın. Bu anlamda herhangi bir şüphe veya problem durumunda IMEI doğrulaması nasıl yapılır konusunda rehberimde size verdiğim talimatlara başvurunuz.

Ayarlarınızı kontrol edin

Ayrıca, bir cep telefonunun çift SIM desteği hakkında bilgi alabilirsiniz. ayarlar Android’den.

Bunu yapmak için uygulamaya dokunun. dişli sembolü cep telefonunuzun ana ekranında veya çekmecesinde bulunur (ikincisinde yüklü olan tüm uygulamaların listesinin bulunduğu ekran). Ardından, görünen bir sonraki ekranda metne dokunun. SIM kartlar.

Cihazınız çift SIM modunu destekliyorsa, belirtilen ifadeyi bulacaksınız. Yuva SIM 1 Y Yuva SIM 2, iki SIM kart takma olasılığını onaylar.

Cep Telefonunu Fiziksel Olarak Kontrol Edin

Son olarak, önceki bölümlerde belirtilen çözümlere rağmen, cep telefonunuzun çift SIM olup olmadığını hala öğrenemediyseniz, cep telefonunu fiziksel olarak açmayı içeren alternatif bir çözüm uygulamanızı tavsiye ederim.

Bazı cep telefonu modellerinde, önce bulunan kapağı ve ardından pili çıkararak SIM’i takmak için kullanılan bölmeye erişim sağlarlar. Bu sayede kullandığınız cep telefonunun çift SIM (SIM’i takmak için iki ayrı bölme olacağı için) olup olmadığını bir bakışta anlayabileceksiniz.

Bazı durumlarda, ikinci SIM yuvasının ekrandaki ile ortak olduğunu unutmayın. microSD. Bu nedenle, telefonunuza bir hafıza kartı taktıysanız, aynı zamanda ikincil bir SIM yuvası olan şeyi ‘gizlemiş’ olabilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz cep telefonu tek bir metal bloktan oluştuğu için fiziksel olarak açılamıyorsa, neredeyse kesin olarak SIM’i yerleştirmek için bir yan kapı vardır. Genellikle özel bir deliğe metal bir klips takılarak çıkarılabilir. Bu durumda, bu kapıyı açarak, cep telefonunun çift SIM olup olmadığını bir bakışta anlayabilirsiniz, çünkü açıkçası kartları takmak için iki yuva olacaktır.

Bu anlamda, herhangi bir şüphe veya sorun olması durumunda, örneğin bir Samsung cep telefonunun, bir Wiko markasının veya SIM’i Huawei’ye takmaya adanmış bir cep telefonunun nasıl açılacağını açıkladığım gibi, telefonun nasıl açılacağına ilişkin eğitimlerime bakın. cihazlar.