Bluetooth Kulaklık PS3’e Nasıl Bağlanır?

Bluetooth kulaklığı PS3’e bağlamak mümkün mü? Kablosuz kulaklık PlayStation 3’e nasıl bağlanır merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu yazıda sizlere bluetooth kulaklık ve hoparlörünüzü Sony PS3 modellerine nasıl bağlayabileceğinizi göstereceğiz. İşte yapmanız gerekenler.

Bluetooth Kulaklık PS3’e Nasıl Bağlanır

PS3, şüphesiz her iki amaç için tasarlanmış mükemmel bir cihaz; bir multimedya merkezi ve oyun makinesi. Cihaz artık oldukça eski olmasına rağmen, hala PS3 kullanan çok sayıda Playstation hayranı var.

Bluetooth hoparlör veya kulaklık bağlamanıza izin vermeyen önceki modellerin aksine, PS3 kendisine kablosuz Bluetooth kulaklık bağlamanızı sağlayan ilk modeldir.

Bluetooth kulaklıkların odanın neresinde olursanız olun harika bir ses sunduğunu inkar edemeyiz. PlayStation 3, oyundaki diğer oyuncularla oynamanıza ve sohbet etmenize izin verdiği için arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla çok oyunculu oyun oynamanız her zaman mümkündür. Bunun farkında olan PS3, çeşitli ses cihazlarını destekler.

Dakikalar içinde, ana sistem ayarı olsa da kablolu veya kablosuz Bluetooth kulaklığınızı PS3’e bağlayabilirsiniz. Ayrıca, konsolunuzu ses codec bileşenlerini veya başka herhangi bir şeyi kullanacak şekilde özelleştirebilirsiniz. PS3, daha iyi oyun deneyimi yaşayabilmeniz için oyun makinenizin performansını özelleştirmek için size birçok seçenek sunar.

Bir multimedya merkezi olarak Blu-Ray’leri, DVD’leri, en sevdiğiniz akış hizmetlerini izleyebilir ve hatta internette gezinebilirsiniz. Ne yazık ki, PS3’te kablolu kulaklıkları takmak için özel bir kulaklık jakı yoktur, ancak hem kablolu hem de kablosuz kulaklıkları konsola bağlayabileceğiniz birkaç seçenek daha vardır.

Zamandan ve emekten tasarruf etmek için kablosuz veya kablolu Bluetooth kulaklığınızı PS3’e kolayca bağlayabileceğiniz adım adım bir kılavuz hazırladık. Adımları dikkatlice takip ettiğiniz taktirde ve Bluetooth kulaklığınızı konsola hızlı bir şekilde bağlayabileceksiniz.

Kablosuz Bluetooth kulaklığı PS3’e bağlamak 

PS3’ünüz var ve çok oyunculu oynamaya hazırsınız ama sizi durduran tek şey kablosuz Bluetooth kulaklıkları PlayStation’a bağlamak mı? Eğer durum buysa, artık endişelenmenize gerek yok. Bluetooth hoparlör ve kulaklıklarınızı bağlamanın en kolay ve sorunsuz yolu, konsolunuzun kablosuz özelliklerinden yararlanmaktır.

Kulaklık, kumanda veya klavye gibi herhangi bir kablosuz cihazı konsola bağlamak için önce cihazı konsola kaydettirmeniz ve ardından kullanmak için eşleştirmeniz gerekir. Yani prosedür esas olarak iki bölüme ayrılmıştır

  • Bir Bluetooth Kulaklığı ve Aygıtı Eşleştirme.
  • Yeni eşleştirilen cihazınızı bir IO cihazı olarak ayarlama (kulaklık için).

Bluetooth kulaklığı ve başka bir cihazı eşleştirme

Bunun için ilk olarak Ayarlar ve ardından Aksesuar Ayarları bölümüne girin.

Orada birkaç seçenek göreceksiniz içlerinden, “Bluetooth cihazını yönet” seçeneğini tercih edin. Bundan sonra, Bluetooth uyumlu bir cihazı PS3 ile eşleştirmek için bir kayıt seçeneği göreceksiniz.

PS3’e zaten bağlı bir Bluetooth cihazının olmadığından emin olun; kayıtlı veya eşleştirilmiş Bluetooth cihazı olmadığını söyleyen mesaj görünecektir. Konsol size herhangi bir cihazı kaydetmek isteyip istemediğinizi soracaktır. “Evet” seçeneğini seçin ve “X” düğmesine basın.

Konsol cihazları arayacak ve cihazınız PS3 ile uyumluysa, PS3’e bağlanacak, değilse başka bir cihaz satın almanız gerekecektir. Bulması için konsolun Bluetooth cihazını 2 ila 3 kez aramasına izin verin. Bazen konsol, kulaklığı veya başka bir cihazı tanımaz ve “Kullanılabilir cihaz yok” kutusu açılır.

Cihazınız PS3 ile uyumluysa, konsol otomatik olarak onlarla bir çift oluşturacak veya Bluetooth cihazlarının bir listesi görünecektir. Cihazı PS3 ile eşleştirmek için yeni cihaz kaydet seçeneğine gidin ve “X” düğmesine basın

  • PS3 ile aynı anda yalnızca bir Bluetooth kulaklık veya Cihaz eşleştirilebilir. Başka bir cihaz bağlamak istiyorsanız, önceden eşleştirilmiş cihazla eşleştirmeyi kaldırmanız gerekir ve ardından yeni kulaklığı veya başka bir cihazı bağlayabilirsiniz.
  • Konsol kulaklıkları ararken, kulaklıkların konsola bağlanmaya hazır olduğundan emin olun. Cihazı hazırlamak için gerekli bilgiler Bluetooth cihazı ile birlikte verilir.
  • Konsol Bluetooth cihazı ararken, Bluetooth cihazının uygun aralıkta olduğundan emin olun; yoksa bulamaz. Cihazın “eşleşmeye hazır” modunda olup olmadığını kontrol edin. Bluetooth cihazı hakkında daha iyi bilgi edinmek için ambalajının arkasındaki talimatı okuyun.
  • Cihaza hazır olduğunuzda, taramaya başlamak için konsoldaki düğmeye basın.

Tarama başarılıysa ve cihazınız PS3 ile uyumlu değilse, PS3 bulduğu tüm Bluetooth cihazlarını listeler. Ardından cihazı konsolla eşleştirmenizi isteyecektir. Herhangi bir cihaz bulamazsa, cihazı doğru şekilde hazırlamamış olabilirsiniz veya cihaz kapsama alanında olmayabilir. Bu durumda, “eşleştirme” talimatlarının belgelerine bakın.

Şimdi eşleştirme işlemini tamamlamak için Bluetooth cihazınızın şifre anahtarını girmeniz gerekiyor. Parola anahtarı, Bluetooth cihazları ve konsol arasında güvenli bir bağlantı kurmaya yardımcı olan güvenliği sağlamaktır. Şifre anahtarı genellikle ambalajın arkasına yazılır.

Ekran klavyesi ekranda belirecektir, şifreyi girmek için bunu kullanın, şifre girme işlemi tamamlandıktan sonra imleci yeşil Giriş düğmesine getirin ve ardından “Tamam” düğmesine tıklayın. OK düğmesini vurgulamak için D-pad’i kullanın ve ardından tıklayın.

Eşleştirme tamamlandığında, onay mesajını alacaksınız. Mesaj, PS3 ile başarıyla güvenli bir bağlantı kurduğunuz anlamına gelir. Şimdi devam etmek için “X” düğmesine basın.

Artık tek yapmanız gereken oyunun keyfini çıkarmak ve arkadaşlarınızla çevrimiçi sohbet etmek.